Прилагодлива рачка со најлонска портокалова метрика, S/S навојна обетка, должина од 63мм, висина од 45мм, M8 x 1,25мм нишка, должина на нишка од 16мм

Прилагодлива рачка со најлонска портокалова метрика, S/S навојна обетка, должина од 63мм, висина од 45мм, M8 x 1,25мм нишка,

Достапно за вашата нарачка
DEN 82.88
Залиха:

Метрика. Тип на навој. Најлон пластична прилагодлива лостови со компоненти од не'рѓосувачки челик. Рачка : Стаклена влакна засилена термопластична со вметнување од не'рѓосувачки челик. Вметнете и завртка : Не'рѓосувачки челик. Завртки. Завртки. Најлон пластична прилагодлива лостови со компоненти од не'рѓосувачки челик. Патентирани и изработени во САД, прилагодливите рачки на рацете WN 300.1 се резултат на современиот индустриски дизајн; Стаклени влакна засилени термопластични со обликувани во метален вметнат. Сите такви лостови се покажаа како идеални каде и да треба да бидат стегнати делови во затворен простор или во одредена положба на рачката. Вметнувачот е поврзан со рачката преку серии кои лесно можат да се исклучат. Повлекувањето на рачката нагоре ги исклучува серијациите, дозволувајќи му да се врти на идеалната положба за стегање. При ослободување на рачката, серијациите автоматски повторно се ангажираат. Максимална отпорност на топлина на најлонска пластика : 150 степени C (230 степени F). Портокалова лост.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата