Професионална оценка лавалиер лапел микрофон за Wiko Upulse компатибилен со iPhone телефон или блогирање на фотоапарати со блогирање на ASMR за снимање видео со мал кошула м

Професионална оценка лавалиер лапел микрофон за Wiko Upulse компатибилен со iPhone телефон или блогирање на фотоапарати со блогирање

Достапно за вашата нарачка
DEN 1388.80
Залиха:

2022 година ја надгради новата целосно изолирана жица на микрофон за професионално одделение Лавалиер гарантира дека вашиот аудио е кристално чист и без бучава во позадина. Произведено со користење на индустријата-стандардна технологија. Компатибилност преку таблата. Андроид, камери, камери, аудио рекордери, таблети, лаптопи (некои може да бараат USB адаптер, кој не е вклучен), а i Phone (адаптерот не е вклучен). Продолжен кабел со екстра долги кабел Нашиот микрофон за клип-он доаѓа со акорд од 79 "(2м) и кабел за продолжување од 2 милиони во кутијата. Вклучен е корисен случај за едноставно складирање и транспорт. Приклучок Употреба за подкастинг на You Tube, гаража или или Дури и да снимате сопствен рап! 3,5 mm TRRS компатибилен приклучок : Едноставно приклучете го микрофонот во вашиот Apple Mac Book, i Pad, i Pod, i Phone, Android или Windows паметен телефон и клип на вашата кошула. Сега можете веднаш да го репродуцирате вашиот глас, без дополнителни Потребни приклучоци или батерии. Компатибилен со компјутер и лаптоп, компатибилен со оние фотоапарати за кои не е потребен активен микрофон (со батерии). 4 -во 1 пакет со вредност без кабел : 2 метри долг кабел за да можете да се движите низ просторијата без да го исклучите MIC, CARTE CASE, AUDIO ADAPTER. Технички спецификации : Трансдуцер : Електричен кондензатор Поларна шема : Омни-насочен фреквенција Опсег : 65 Hz ~ 18 k Hz сигнал/бучава : 78 d B SPL чувствителност : -30 d B +/- 3 d B/0 db = db = 1 V/PA, 1 k Hz излезна импеданса : 1000 Ohm или помалку конектор : 3,5 mm (1/8 ”) Димензии на приклучокот со 4 пол : 6,0m Тежина : 68g Овој лавалиерски микрофон е исто така компатибилен со : лаптоп, лаптоп, камера (која Може да работи со 4pins Jack- TRR), тестирани и компатибилни со уредите со Apple : i Phone, i Pad, i Pod, Mac Book., Android паметни телефони : Samsung, LG, Sony, Philips, Huawei, ZTE, HTC, Lenovo, не компатибилен со Mac Book Pro 2014 , 2015. (некои единици за i Phone може да бараат USB до 3,5 mm адаптер за Jackек Aux).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата