Производи од Terre-V-Groove/V-појас погон макара, 2 '' надворешен дијаметар, 1/2 , носење, леудат Z3a, легура на цинк, компатибилна замена за Chicago Die Cast 200A

Производи од Terre-V-Groove/V-појас погон макара, 2 '' надворешен дијаметар, 1/2 , носење, леудат Z3a, легура на цинк, компатибилна

Достапно за вашата нарачка
DEN 187.20
Залиха:

V Murtle за погон на ременот е компатибилен дел за замена за Chicago Die Cast 200 A. Ремени што одговараат : 4 L/A. Материјал : Die Cast Z3a легура на цинк. Големина на тастатурата : 3/16 ". Преку бура : 1.05", Агол на жлеб : 34 °, Внатрешен дијаметар : 1/2 ", надворешен дијаметар : 2", ширина : 5/8 ". V мразот за погон на ременот е компатибилен дел за замена За Чикаго умреа касти 200а. Ремени што се вклопуваат : 4l/a. Материјал : умира леано Z3a цинк легура. Големина на клучот : 3/16 “. Преку роди : 1,05 ", агол на жлеб : 34 °, во дијаметар : 1/2", надворешен дијаметар : 2 ", ширина : 5/8". Оваа макара V-Groove Drive е за употреба како макара за општа намена за пренос на електрична енергија, како што се компресори, индустриски вентилатори, тревници, снежни вентилатори и електрични мотори. Има прицврстен центар и внатрешниот дијаметар е 1/2 ''. Нема поставени дупки за завртки. Дополнителни карактеристики : Направено од диекаст со мала тежина со ремени 4 L/A. Оваа макара V-појас е компатибилна со Chicago Die Cast 200 A. TERRE (порано дистрибуција на Феникс) е ваш извор за оригинална, достапна замена на ОЕМ и механички делови за движење со општа намена и опрема за напојување на отворено. Квалитетот на нашите производи и нашата услуга е во корен на сè што правиме. Дозволете ни да ви помогнеме да ги пронајдете вистинските делови за вистинската апликација во вистинско време. Ние сме со седиште во САД со глобален дострел. Во Тере, без разлика дали сте малопродажба, производител, дилер/дистрибутер или индивидуален потрошувач, можете лесно да ги најдете деловите што ви се потребни : мали мотори на отворена опрема за напојување, станбени трева за косилки за коси за коси за тревници, електрични мотори генератори на воздушни компресори земјоделска опрема за земјоделски опрема, пилоти за табели за земјоделски опрема Индустриски вентилатори на хидраулични пумпи и многу повеќе! Тере - втемелен по квалитет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата