Протекување Господар Млади &засилувач; Возрасни Контурирана Ткаенина пелена &засилувач; Ноќно Време Вметнете-Х-Мали Вклопува 20-24 Инчи Половини - Памучна Газа - 4х10х4

Протекување Господар Млади &засилувач; Возрасни Контурирана Ткаенина пелена &засилувач; Ноќно Време Вметнете-Х-Мали Вклопува

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

100% Газа Ткаат Памук. ОБЛИКОТ НА КОНТУРЕН ПЕСОЧЕН ЧАСОВНИК ОВОЗМОЖУВА ПЕЛЕНАТА ДА биде ПОМАЛКУ ГЛОМАЗНА – оваа пелена со интуитивна форма обезбедува супериорна заштита од истекување во дизајнот на песочен часовник што нуди помалку рефус и тример. ПЕЛЕНИ ШТО СЕ ПЕРАТ ИЗРАБОТЕНИ од БЕЗБЕДНА, УДОБНА 100% ПАМУЧНА ГАЗА – оваа платнена пелена за повеќекратна употреба е долготрајна и еколошка алтернатива на пелените за еднократна употреба, заштедувајќи ви многу пари. ПОТРЕБНА Е И ВОДООТПОРНА ПАНТАЛОНА-овој производ бара иглички за пелени и пластична панталона што ќе се носат над нив за да се заштити облеката и/или постелнината од влага. Ве молиме, побарајте "Пластични Панталони За Протекување" за да видите различни добро изградени и издржливи видови пластични панталони за да ја задоволите секоја потреба. ГОЛЕМИНА Х-МАЛА-Одговара на половината од 20 до 24 инчи. Контурираната Пелена За Возрасни Со Протекување Има апсорпција за дневна или ноќна употреба. Пелената има четири слоеви со целосна ширина на абсорбента газа со внатрешна централна подлога од шест дополнителни слоеви. Секоја пелена доаѓа со дополнителна 10 слоевита влошка. Оваа надворешна влошка овозможува пелената да се исуши побрзо отколку ако влошката е зашиена во пелената. Исто така, ви овозможува да го отстраните кога не е потребно во одредено време од денот. Обликот на песочен часовник овозможува помалку гломазно, тримерско вклопување од нашите правоаголни префори за возрасни. Се препорачува како пелена со дневна тежина бидејќи овозможува поблиска мода, а сепак обезбедува супериорна апсорпција и удобност. Овие пелени се препорачуваат и како ноќна пелена кога ќе се додаде влошката. Меката абсорбента ткаенина од 100% памучна газа ја гали вашата кожа со извонредна мекост што трае миење после миење. Нашата газа е истиот материјал што се користи во квалитетни пелени за пелени за новороденчиња и е исто толку мек и долготраен. Пелени иглички и пластични панталони се неопходни за успешно користење на овој производ. Пребарајте "Протекување Пластични Панталони За Возрасни" за различни видови пластични панталони за да одговараат на вашите желби. Консултирајте ја табелата со големини пред да нарачате.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата