Quicable DC Кабел за продолжување на напојувањето 12ft - тешка 18AWG DC DC Barrel Plug Extension Cord, кабел за адаптер за напојување DC, 2,1x5.5 mm приклучок машки до женски за монитор/CCTV систем/I

Quicable DC Кабел за продолжување на напојувањето 12ft - тешка 18AWG DC DC Barrel Plug Extension Cord, кабел за адаптер за напојување

Достапно за вашата нарачка
DEN 127.84
Залиха:

Тип - DC Кабел за продолжување на напојувањето 12ft - Тешка мерач на жица од 18 AWG DC 5521 продолжение на приклучокот за приклучок за барел, кабел за адаптер за напојување DC, 2,1x5.5 mm приклучок машки до женски за монитор/CCTV систем/IP камера/LED уреди за ленти. DC продолжено кабел - 18 мерач Флексибилен кабел за напојување за напојување со напојување со 5,5 mm x 2,1мм со големина на барел, потрајни и посилни. 18awg DC кабел за поголема примена на Wattage, препорачано за максимално оптоварување од 10 засилувачи или помалку (колку е помал бројот AWG, толку е подебела жицата). Напон - 36 V или пониска DC опрема, како што е DC 5 V / 9 V / 12 V / 15 V / 24 V / 36 V, итн. Струја -10 Amps. Материјал : ПВЦ : Може да биде водоотпорен и висока температура отпорна на затворено и на отворено. Пуро бакар : има подобра спроводливост, еластичност и одлична отпорност на корозија и оксидација. Апликација - Широко користена за светло лента, LED знаци, контрола на моќност на осветлување, Wi Fi рутер, кабелски модем, CCTV Security Surveillance, осветлување, автомобил, брод, мал соларен генератор, базна станица, монитори, печатари, сензори, надворешни тврди дискови, надворешни тврди дискови, надворешни тврди дискови, Опрема за мешање и снимање на аудио, адаптер за напојување, DC адаптер за напојување и многу повеќе. Име на производот : DC машко до женско продолжение Тип на кабел : Femaleенски до машки DC Femaleенски големина : 5,5 x 2,1мм DC Машка големина : 5,5 x 2,1мм должина : 12ft (3,6m) Кабел Мерач : 18 AWG/2 C Компатибилен напон : 36 V или понизок DC Опрема, како што е DC 5 V / 9 V / 12 V / 15 V / 24 V / 36 V, итн. Максимална струја на оптоварување : 10 AMPS Количина : 1 парчиња Боја : Бела лесна за инсталирање : Овој вид CCTV продолжен кабел е приклучок и игра и може да се постави на Земјата, wallsидовите, подовите, итн. Покрај тоа, може да биде водоотпорен и отпорен на висока температура во затворено и на отворено. Издржлив материјал : Чистото јадро на бакарна жица има подобра спроводливост, еластичност и одлична отпорност на корозија и оксидација. Висококвалитетните материјали ги прават каблите трајни и не лесно оштетени. Апликација : Погодно е за LED светлосни шипки, фиксни шипки, LED знаци и камери за надзор на CCTV, дисплеи, печатачи, сензори, DVR, надворешни хард дискови, опрема за мешање и снимање на аудио мешање и снимање. CCTV систем : Овој кабел за продолжување на напојувањето може да се користи за да се поврзете со CCTV/IP безбедносна камера, така што ќе можете да ја видите динамиката на фотоапаратот поудобно и да добиете видео за надзор со повисок квалитет. AC/DC адаптер : Овој адаптерски кабел може да се поврзе со DC адаптер за врска, или да бара DC влез и прифатете 12 V 24 V 36 V (MAX) 2,1 mm x 5,5 mm приклучок за кој било уред. Самостоен DVR : Овој кабел за продолжување на напојувањето може да биде поврзан со независен DVR монитор и да го поврзе екранот за набудување со мониторот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата