Quul Дигитален мерач на бучава 35DB-135DB децибела мерач LCD дисплеј мерач на звук на звук на звук со висока прецизност на звук

Quul Дигитален мерач на бучава 35DB-135DB децибела мерач LCD дисплеј мерач на звук на звук на звук со висока прецизност на звук

Достапно за вашата нарачка
DEN 2849.76
Залиха:

VA екранот во боја : ЛЦД-приказот со висока дефиниција со задно осветлување ви овозможува да ги читате вредностите јасно дури и во темната околина. Брзо / бавно време на време : 125ms (брзо) / 1m (бавно). ° C/° F Префрлување : Единиците за мерење на температурата можат да бидат избрани по своја волја. Ниско ниво на батерија : способна да ве потсети да ги менувате батериите навреме во случај да се исклучите кога користите заради недостаток на електрична енергија. Автоматско исклучување : Нема операција во рок од 15 минути, заштеда на енергија. Материјал : Abscolor : Снабдување со црна и зелена моќ : 3 * 1.5 V ААА батерии (не е вклучено) Опсег на мерење : 35d B ~ 135 DBresolution : 0,1dbaccuracy : ± 2,0dbdynamic опсег : 50dbffrequence Опсег на одговор : 31,5 Hz ~ 8k Hzfrecention Тежина : Тежина на тежина : C ~ 70 ° C / -4 ° F ~ 158 ° F Резолуција : 0,1 ° C / 0,1 ° ФАКЦУРАЦИЈА : ± 1,5 ° C / 2,7 ° температура на фотоапарат : -20 ~ 60 ℃ (-4 ° F ~ 140 ° F), 10%~ 90%RHSTORAGE Температура : -20 ~ 60 ℃ (-4 ° F ~ 140 ° F), 10%~ 75%RHCOMPACT & -LIGHT тежина : Дизајн на хуманост, мини големина и мала тежина за лесно носење. и сензор за влажност : Висока чувствителност и голема прецизност и голема брзина на реакција.VA Екран во боја : ЛЦД-екранот со висока дефиниција со задно осветлување ви овозможува да ги прочитате вредностите јасно дури и во темното опкружување. (Бавно). Во рок од 15 минути, заштеда на енергија. Диверзифицирани функции : Мерење на нивото на звук, Мерење на температурата на животната средина, максимално и минимално мерење, задржување на податоците, индикација преку опсег. Машини и мотори. Список на пакувања : 1 * Мерач на дигитално ниво на звук 1 * Упатство за корисници (англиски) Белешка : 1. Ве молиме, дозволете 1-3см да се разликува како резултат на рачното мерење.2. Снимањето на светлината и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Ве молиме, упатете се на примениот производ. Ви благодариме за разбирањето. Податоците во мерачот можат да бидат зачувани, извадени и избришани и преземаат или префрлат на.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата