Работилница на Дедо Мраз 14 „Лејди ден на мртвата оревчеста, црвена боја

Работилница на Дедо Мраз 14 „Лејди ден на мртвата оревчеста, црвена боја

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

Дама ден на мртвата оревчеста. Рачно изработено. Рачно насликана. Дама ден на мртвата оревчеста. Рачно изработено. Рачно насликана. ¡Фелиз Даа де Лос Муертос! Прекрасна традиција која потекнува од Мексико, денот на мртвата прослава радосно се сеќава на животот на оние што поминале со чест на нив со два дена забава, храна и песна. Оваа дама Оревокршачка е исклучително облечена за оваа пригода, облечена во долг црн фустан со свиленкаста црвена боја, преголема црна капа украсена со црвена роза и носи единствена црвена роза во раката во почит на изгубената сакана личност. Прекрасно рачно изработени од дрво и рачно насликани, овој стилски 14 "дама ден на мртвиот оревчест е сигурен дека ќе обезбеди многу сезони на прослава.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата