Радијатор АСТУ Погоден За Нисан За Сентра 1,8 Л 2013-2019 за Нисан За Сентра 1,6 Л 2018-2019 Замена 13365 Нов Алуминиумски Радијатор

Радијатор АСТУ Погоден За Нисан За Сентра 1,8 Л 2013-2019 за Нисан За Сентра 1,6 Л 2018-2019 Замена 13365 Нов Алуминиумски Радијатор

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

Најдобра алтернатива : За Нисан За Сентра 1,6 Л 2018-2019, За Нисан За Сентра 1,8 Л 2013-2019, можете да се повикате НА пронаоѓачот НА АМЗ за да проверите дали е компатибилен. Безгрижна инсталација : 27.95 * 20.87 * 4.72 во,, тоа е во согласност со прецизна инсталација НА ОЕМ, и може да се инсталира совршено, ако тоа е утврдено да биде компатибилен. Едноставна инсталација, но се препорачува професионална инсталација за да се обезбеди структурен интегритет. 100% Доказ За Истекување : осигурајте се дека секој нов радијатор го поминал тестот за истекување. Подобрувања како што се плочи со двојно заглавие, жлебови за проширување, внатрешни ребра на резервоарот, жлебови за проширување и алуминиумски влезни прстени се користат за да се спречи истекување. Одлични перформанси : склопот на радијаторот е изработен од перки со повеќе решетки со висока густина, што може да произведе максимална ефикасност на ладење. Изработен е од алуминиум, тиг заварен крајен интерфејс, термички обработена машина за перење и прстен за да се обезбеди издржливост во екстремни временски услови и подолг век на траење. Совршена Услуга : нашиот радијатор ужива едногодишна гаранција и политика за замена, како и одговори на прашања за производот за време на периодот по продажбата. Доколку имате какви било прашања или предлози за нашиот нов радијатор, слободно контактирајте не. Нашиот тим за услуги на клиентите ќе ви служи сесрдно. ФИТМЕНТ : За Нисан За Сентра 1,6 Л 2018-2019за Нисан За Сентра 1,8 Л 2013-2019СПЕЦИФИКАЦИИ : 27.95 * 20.87 * 4.72 во.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата