Раката чиста зачукана шише со бакарна вода - рачно изработено шише со вода за пиење од бакар, шише Ајурведа, придобивка што служи бакарна колба 32 мл, бесплатен проте?

Раката чиста зачукана шише со бакарна вода - рачно изработено шише со вода за пиење од бакар, шише Ајурведа, придобивка што

Достапно за вашата нарачка
DEN 639.84
Залиха:

Врвен квалитет со 100% гаранција за задоволство - ние користиме највисок квалитет и 100% чист бакар за да ги изградиме нашите бакарни шишиња. Секое шише е темелно исчистено по производство. Строги инспекција се врши од страна на познати професионалци за контрола на квалитетот на трети лица за да се обезбеди највисок квалитет на секој производ. Купете со доверба и безгрижете се бесплатно. Ние нудиме неспоредлив квалитет, одлична поддршка на клиентите и 100% гаранција за задоволство. Инвестирајте во вашиот здрав активен животен стил. Ја енергизира водата и го прави анти -оксиданс. Редовната употреба помага во освежување и подмладување на телото. Еко пријателски и отпорен на ерозија - вашето ново шише со бакарна вода е рачно изработено од занаетчии во Индија, ова 100% чисто шише со бакарна вода за пиење е како естетски пријатно колку што е функционално. Елегантниот дизајн со дел зачукана завршница го прави ова шише со вода што е докажано со вода што е лесно да се држи/носи. Чистењето на шишето е ветре. Потопете го шишето во раствор од една лажица бел оцет во еден квартал вода и една лажичка сол. Измијте и измијте со редовно сапун за миење садови и вода. Подобрете го вашето здравје - дали знаевте дека бакарот помага во одржување на здрав дигестивен систем и може да помогне во зголемувањето на нивото на енергија? За максимални придобивки, чувајте вода за пиење во шише со бакар преку ноќ пред да пиете. Нашите шишиња со бакарна вода се направени од најдобриот квалитет 100% чист бакар. Бакарот се смета за суштински минерал за нашето тело. Ајурведа препорачува да се чува вода преку ноќ во бакарен бокал и да се пие првото нешто наутро за одржување на добро здравје. Водата за пиење што се чува 8-10 часа во бакарен сад е многу корисна. Му помага на дигестивниот систем да настапи подобро. Го забавува стареењето. Помага во одржување на здравјето на срцето и чука хипертензија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата