Rapesco PF66P0B1 Прилагодлив дневник Панч, одговара на повеќето дневници / организатори на шест дупки, црна, мала

Rapesco PF66P0B1 Прилагодлив дневник Панч, одговара на повеќето дневници / организатори на шест дупки, црна, мала

Достапно за вашата нарачка
DEN 1118.40
Залиха:

Прилагодлива, тешка улога од 6 дупки. 8 лим капацитет. Држете дупки со дијаметар 1/4 инчи. Дупки оддалечени 3/4 инчи. 15 -годишна гаранција. Дневничкиот удар е компактен, прилагодлив удар кој е идеален за широк спектар на лични организатори од 6 дупки. Огромно популарно, ова е одличен додаток на секој Filofax или личен организатор, овозможувајќи ви брзо и лесно да креирате свои, рачно изработени инсерти. Без разлика дали се работи за картички за да служат како делители, создавајќи свој уникатен дневник или страници за белешки, ударот за дневник ви овозможува да го направите вашиот личен организатор вистински личен. Неговото прилагодливо растојание значи дека овој удар е совршен за листови за удирање за да се вклопат и дневници за лични и џебни големина. Со капацитет за удирање до 8 листови и со стандардни дупки со дијаметар од 6 мм, ударот на дневникот отвора бесконечни можности за вашиот личен организатор. Произведено со цврсти метални делови и внатрешна метална рамка, овој удар на дупка е изграден за да понуди години без проблеми со употреба и е поддржана од 15 -годишна гаранција. Дневничкиот удар од Rapesco е компактен удар за личен организатор и листови на Filofax - идеално прилагодени на организаторите на лична големина. Со тешка конструкција за подолга употреба без проблеми, Diary Punch е добар додаток за вашиот личен организатор или Filofax. Дизајнирано од Rapesco, така што нема да ви треба друг удар веќе подолго време. Притиснете ги секачите за удирање заедно, како на сликата. Притиснете ги секачите за удирање, како на сликата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата