Ронганг 12V 0,5А ЛЕР Трансформатор за замена на LED контролорот за напојување Адаптер за напојување со 12V LED стринг светлина, Божиќна светлина, црна

Ронганг 12V 0,5А ЛЕР Трансформатор за замена на LED контролорот за напојување Адаптер за напојување со 12V LED стринг светлина,

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

▶ Влезен напон : AC 120 V, 60 Hz 0.2 A, излезен напон : DC12 V, 0,50 A, номинален вати 6 W. Точност на излезен напон до 100% , регулирање на напон до 100% . Проверете ја струјата, напонот и конекторот на вашата опрема ако одговара на ова напојување. ▶ Raintight IP44 (не целосно водоотпорен) може да се користи за затворено и на отворено., Треба да ја монтира единицата на висина поголема од 1 нога од површината на земјата. ▶ Стабилно на режимот : Оваа моќност од класа 2 само со стабилно на режимот на осветлување, и работи само за стабилно на LED светло, ако го користите за осветлување на блиц, не може да работи. ▶ Широка апликација : Напојувањето со електрична енергија од LED 2 V LED Class 2 се вклопува за LED уред со низок напон, како што се светло за новогодишни елки, светло на жица, светло на проекторот, осветлување на одмор со излез 12 V 6 W. ▶ Топли совети пред нарачката : Проверете го излезниот волт, струи, вати и конектор ако се вклопува за вашиот уред или не пред вашата набавка, ако излезниот волт, вати различен со вашиот оригинален адаптер, или конекторот е различен со вашиот оригинален адаптер , не нарачувај го. ▶ Влезен напон : AC 120 V, 60 Hz 0.2 A, излезен напон : DC12 V, 0,50 A, номинален вати 6 W. Точност на излезен напон до 100% , регулирање на напон до 100% . Проверете ја струјата, напонот и конекторот на вашата опрема ако одговара на ова напојување. ▶ Raintight IP44 (не целосно водоотпорен) може да се користи за затворено и на отворено., Треба да ја монтира единицата на висина поголема од 1 нога од површината на земјата. ▶ Стабилно на режимот : Оваа моќност од класа 2 само со стабилно на режимот на осветлување, и работи само за стабилно на LED светло, ако го користите за осветлување на блиц, не може да работи. ▶ Широка апликација : Напојувањето со електрична енергија од LED 2 V LED Class 2 се вклопува за LED уред со низок напон, како што се светло за новогодишни елки, светло на жица, светло на проекторот, осветлување на одмор со излез 12 V 6 W. ▶ Топли совети пред нарачката : Проверете го излезниот волт, струи, вати и конектор ако се вклопува за вашиот уред или не пред вашата набавка, ако излезниот волт, вати различен со вашиот оригинален адаптер, или конекторот е различен со вашиот оригинален адаптер , не нарачувај го. Нашиот адаптер за напојување е дизајниран за уред со низок напон, проверете ги волти, струи, вати и конектор ако се вклопува за вашиот уред или не пред вашата набавка. Сите наши трансформатори се прават со употреба на висококвалитетни електронски компоненти. Ние ги користиме најнапредните модерни SMT монтери и автоматски машини за склопување. И укажете точен процес на склопување, висока употреба на индивидуално тестирање на ленти пред нашиот производ да ја напушти фабриката. Спецификации на артикалот : Водоотпорен : IP44 Влезен напон : 120 V излезен напон : 12 V, 500m A Оценето со вати : 6 W пакет вклучува : 1* Класа 2 напојување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата