RPG Maker 3 - PlayStation 2

RPG Maker 3 - PlayStation 2

Достапно за вашата нарачка
DEN 464.00
Залиха:

Нека вашата фантазија работи дива! RPG Maker 3 ви ги дава сите алатки што ви се потребни за да ги дизајнирате и да создадете свои игри за играње улоги. Создадете детален 3-Д свет, изберете од повеќе од 3.000 стилови на анимација и уметност. Се одликува со уредник на мапи засновани на плочки, поставени настани, потраги и елементи на приказната, графики, ефекти и голема улога на карактери и чудовишта. Нека вашата фантазија работи дива! RPG Maker 3 ви ги дава сите алатки што ви се потребни за да ги дизајнирате и да создадете свои игри за играње улоги. Создадете детален 3-Д свет, изберете од повеќе од 3.000 стилови на анимација и уметност. Се одликува со уредник на мапи засновани на плочки, поставени настани, потраги и елементи на приказната, графики, ефекти и голема улога на карактери и чудовишта. Од дизајнерската серија, RPG Maker 3 за системот за забава Play Station2 има лесен за употреба алатка и ја трансформира 2Д -инструкцијата во 3Д светови што ви овозможуваат да произведувате возбудливи и волшебни игри. Тоа е раскажување приказни во најдобар случај. Изберете ги вашите карактери, светови, предмети, пејзажи, додадете скрипта и многу повеќе. Во ниеден момент, навистина уживате во обичајниот наслов создаден од вашиот. Вклучува бонус шестчасовна игра, драго храбро срце.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата