Sargent Art 32-6048 Artive Clearty 48CT Professional Atquolor Set, Tim Case, 48 Count, Multi Color

Sargent Art 32-6048 Artive Clearty 48CT Professional Atquolor Set, Tim Case, 48 Count, Multi Color

Достапно за вашата нарачка
DEN 603.20
Залиха:

Акварели за квалитет на професионален уметник. Вклучени се 48 богати бои. Направени од најчисти пигменти за интензитет на боја и врвно разредување. Удобно куќиште за складирање и носење лимен. Акварели за квалитет на професионален уметник. Вклучени се 48 богати бои. Направени од најчисти пигменти за интензитет на боја и врвно разредување. Удобно куќиште за складирање и носење лимен. Sargent Art 48 CT Professional Atquolor Square Set е сет за квалитет на уметникот на плоштади во акварел. Вклучува 48 различни бои, секој на свој отстранлив плоштад, обезбедува богата боја и одлична покриеност. Вклучени се и метални бои! Спакувано во удобен случај за складирање на лимен, што може да послужи и како палета за мешање, исто така. Совршено за сликање на акварел хартија, како и занаетчиска и хоби употреба. Вклучени бои се : бакар, злато, сребро, бисер бело, јуни брилијантен, суров umber, француски сив, индиго, трајно светло сина, зелена зелена боја, зелена зелена боја, ултрамарин сина, виолетова, зеленикава жолта, зелена сива, длабока фтална зелена, запалена Умбер, кафеава црвена, сурова сиена, жолта портокалова, црвена боја, роза луда, црвено езеро, опер, бела, лимон жолто, жолт окер, жолт, портокал, вермилион, трајна црвена, трајна роза, ладна розова, запалена сиена, неапол жолт, Yellowолта зелена, кадмиум зелена, виридијан, малахит зелена, церулеанска сина боја, кобалт сина, пруска сина боја, трајно виолетово, маслиново зелена, маслиново кафеава, ван дике кафеава, светло црвена и црна.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата