Seco 63066 Chucking Reamer, дијаметар 3,52 mm, директно

Seco 63066 Chucking Reamer, дијаметар 3,52 mm, директно

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Дијаметар на ремимер 3,52 мм; Dowel Pin Reamer (да/не) не; Преку/под големина Reamer (да/не) не; Reamer материјал цврст карбид. Тип на видови директно; Тип на флејта директно; Тип на варијабилен дијаметар Ниту еден. Целокупната должина 80,00 мм. Број на флејти 4; Максимален дијаметар на тресење 6,00 мм. Насока на сечење десна рака; Завршување на ремиер/обложување на комерцијална облога. Дијаметар на ремимер 3,52 мм; Dowel Pin Reamer (да/не) не; Преку/под големина Reamer (да/не) не; Reamer материјал цврст карбид. Тип на видови директно; Тип на флејта директно; Тип на варијабилен дијаметар Ниту еден. Целокупната должина 80,00 мм. Број на флејти 4; Максимален дијаметар на тресење 6,00 мм. Насока на сечење десна рака; Завршување на ремиер/обложување на комерцијална облога. Овие висококвалитетни, лесни за употреба, пренасочувачи се совршени за машинска обработка со високи перформанси и големо производство на серии. Оптимизираните оценки за сечење и геометрии нудат висока продуктивност во сите видови на материјали. Опсег на дијаметар 3-60 мм (0,1181 " - 2.362").

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата