Seco MTH-1.1/4-11G-BC-V045 02880748 HSS машина, хеликс флејта чешма за слепи дупки, без течноста за ладење, за разни материјали, 1 1/4-11 'BSPP, HSS-E, калај облога, десна рака, намалување на ра?

Seco MTH-1.1/4-11G-BC-V045 02880748 HSS машина, хеликс флејта чешма за слепи дупки, без течноста за ладење, за разни материјали,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

Спирална хеликс/ приклучок/ славини за слепи дупки и спирални точки за или слепи дупки. Широк спектар на вообичаени големини на навој и максимални дијаметри. Напредни облоги и геометрии за разноврсност на апликацијата. Супериорни површини на конецот што постигнува точно мерење на навој. BSPP - G - права нишка. Спирална хеликс/ приклучок/ славини за слепи дупки и спирални точки за или слепи дупки. Широк спектар на вообичаени големини на навој и максимални дијаметри. Напредни облоги и геометрии за разноврсност на апликацијата. Супериорни површини на конецот што постигнува точно мерење на навој. BSPP - G - права нишка. Seco Threadmaster Taps се оптимизирани за употреба во машини за CNC со високо производство, но се одлични за мали работи во околината за работни места. Дизајнирано специјално за челик, не'рѓосувачки челик, алуминиум и леано железо материјали, нови Seco директно-флејти, спирална хеликс, хеликс точка и славини од форма на форма обезбедуваат оптимални перформанси и афективна контрола на чипови. Директно големини на чешма на флејта се движат од M4 до M42 со или без внатрешно ладење; Типови на спирални хеликс се протегаат од M1 до M30 во големина; Taps Helix Point - за ISO P - се во големини од M1 до M30; и формирање на чешми се движи во големина од М1 до М48. Големините на допрете на M4 и M5 се најмали со внатрешно-ладно способности, и сите чешми на Seco (специјалност и општа намена) имаат инженерски обложувања кои ги подобруваат перформансите и го продолжуваат животот на алатките.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата