Сензор за притисок на гуми во Corgli TPMS за Opel Insignia Zafira Astra 2011-2014, 13348393 TPMS сензор за притисок на гуми

Сензор за притисок на гуми во Corgli TPMS за Opel Insignia Zafira Astra 2011-2014, 13348393 TPMS сензор за притисок на гуми

Достапно за вашата нарачка
DEN 1288.00
Залиха:

Референца OE Број : 13348393 (Ве молиме, потврдете го бројот на делот пред да купите). Инсталација : Извадете го стариот и заменете го со новата директно. Ако нема алатка за инсталација, се препорачува да пронајдете професионалец за да ја инсталирате за да се обезбеди точна инсталација. Економија : Сензорот за набудување на притисокот во гумите му помага на вашиот автомобил да ја намали потрошувачката на гориво, да го продолжи животот на гумите и да ви овозможи да се фокусирате на патувањето и да постигнете подобра економичност на горивото. Издржливост : Нашиот сензор за притисок на гумите е водоотпорен, отпорен на корозија и отпорен на пролевање. Вградена батерија, долго време на подготвеност, продолжен животен век, нека патувате без загриженост. Услуга : Со цел да ви дадете подобро искуство во шопинг, персоналот за услуги на клиентите „Коргли“ гуми за притисок на гуми се на Интернет 24 часа на ден. Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не навреме, ние ќе ви служиме сесрдно. Компатибилен : За Opel Ampera 2011 за Opel Astra 2011-2014 For Opel Cascada 2013-2014 за Opel Insignia 2011-2014 за Opel Zafira 2011-2014 Производ Име на проводот : Сензор за мониторинг на притисокот на гуми : Како главна сликарница : Метална и пластична содржина : 1 Вашите гуми имаат функција на сензорот TPMS. Внимателно набудувајте го вашиот модел на автомобил и опсегот на употреба на овој производ за да се обезбеди компатибилност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата