Шампион Моќ Опрема 200988 4500-Вати ДВОЈНО ГОРИВО RV Подготвени Преносни Инверторот Генератор, Електричен Почеток

Шампион Моќ Опрема 200988 4500-Вати ДВОЈНО ГОРИВО RV Подготвени Преносни Инверторот Генератор, Електричен Почеток

Достапно за вашата нарачка
DEN 299.68
Залиха:

Вклучени СЕ 120 V 30 A RV( TT-30 R), два излези ЗА домаќинство 120 V 20 A (5-20 R), излез во автомобилски стил ОД 12 V dc со двоен USB адаптер, плус црево за пропан со вграден регулатор. ПОДДРШКА НА ШАМПИОНОТ : Вклучува 3-годишна ограничена гаранција СО бесплатна доживотна техничка поддршка од посветени експерти. ЕЛЕКТРИЧЕН СТАРТ : вклучена Батерија, Плус Панел За Брз Допир ви овозможува пристап до сите ваши контроли на едно место. ДВОЈНО ГОРИВО : Ракувајте со вашиот пренослив генератор од 4500 вати веднаш надвор од кутијата или на бензин или на пропан, плус единицата содржи 0,6 литри масло (вклучено масло ОД 10w-30) и има низок сензор за исклучување на маслото. Купете го овој инвертер сертифициран И усогласен СО ЈАГЛЕХИДРАТИ СО Поддршка За Шампион во Доверба и нашата национална мрежа на сервисни центри ќе го поддржи вашето купување со 3-годишна ограничена гаранција и бесплатна доживотна техничка поддршка. ПОДДРШКА НА ШАМПИОНОТ : Вклучува 3-годишна ограничена гаранција СО бесплатна доживотна техничка поддршка од посветени експерти. ЧИСТА МОЌНОСТ : Rv Подготвен Со 120 V 30 A RV, плус два приклучоци ЗА домаќинство 120 V 20 A со чиста електрична енергија (помалку од 3% THD) и 12v dc штекер со двоен USB адаптер. Нашиот инвертер генератор од 4500 вати има Двојно Гориво што му овозможува на моторот од 212 кубика да работи на бензин или пропан. Поврзете ја вашата чувствителна електроника со доверба бидејќи овој инвертер произведува Само Чиста Моќност (3% ТХД). Користејќи Бензин, Шампионскиот мотор од 212 кубика произведува 4500 стартни вати и 3500 вати, и ќе работи 14 часа со 25% оптоварување. Уживајте во тивката 61 велика британија до 14 часа на бензин или до 21 час со резервоар за пропан од 20 килограми и зголемете ја моќноста со опционалниот Паралелен Комплет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата