Shina 8pcs 7 ”180мм сунѓер за полирање на восок за восок за тампонирање на влошки со комплет соединение полски автомобил

Shina 8pcs 7 ”180мм сунѓер за полирање на восок за восок за тампонирање на влошки со комплет соединение полски автомобил

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.67
Залиха:

Главно користете за полирање и тампонирање на автомобили. Богата и униформа, добра порозност, имаат супер еластична, цврстина и способност за апсорпција на вода. Способност за голема сила, добра пластичност, остра и отпорна на абење, добро заострување на себе. Со течноста за полирање (паста, прав) што се користи во врска со површината што треба да се полира за да се постигне подобар ефект на полирање. Може да се користи за вежбање, мелница за агол на брзина, машини за полирање. Главно користете за полирање и тампонирање на автомобили. Богата и униформа, добра порозност, имаат супер еластична, цврстина и способност за апсорпција на вода. Способност за голема сила, добра пластичност, остра и отпорна на абење, добро заострување на себе. Со течноста за полирање (паста, прав) што се користи во врска со површината што треба да се полира за да се постигне подобар ефект на полирање. Може да се користи за вежбање, мелница за агол на брзина, машини за полирање. Материјал : Форма на сунѓер : Дијаметар на заобленост : 7 ”(180мм) Адаптер за вежбање со дијаметар од 8 мм должина : 26мм Боја : Како слики карактеристики : *Главно се користи за полирање и тампонирање на автомобили. *Богата и униформа, убава порозност, имаат супер еластична, цврстина и способност за апсорпција на вода. *Способност за голема сила, добра пластичност, остра и отпорна на абење, добро острење. *Со течноста за полирање (паста, прав) што се користи во врска со површината да се полира за да се постигне подобар ефект на полирање. *Може да се користи за вежбање, мелница за агол на брзина, машини за полирање. *За општа боја на автомобили, мебел полиран финиш! Многу погодно и ефикасно! * Широко се користи во не-ферозни метали, карбид и разни неметални материјали, полирање на фино мелење, ултра фино мелење и мелење на огледало. *Дополнителни влошки за пена во различна големина, дебелини и типови се достапни од нашиот пакет за продавници вклучуваат : 1 парчиња 180мм сино бран сунѓер круг 1 парчиња 180мм зелен бран сунѓер круг 1 п.п. 180мм бела волна топка 1 парчиња леплива плоча 1 парчиња адаптер за навој.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата