Sigg WMB Едно врвно затворање на антрацит, резервен дел за замена за шише за пиење SIGG

Sigg WMB Едно врвно затворање на антрацит, резервен дел за замена за шише за пиење SIGG

Достапно за вашата нарачка
DEN 143.84
Залиха:

Идеална замена - корисна и капаче за шише -машина за миење садови во весела сина боја е совршено како замена за сите шишиња за пиење Сиг. Операција со една рака - иновативното и безбедно затворање го олеснува носењето, отворањето, пиењето, да се затвори и да се обезбеди шише со вода со само една рака. Затворање на протекување-Хигиенското и практичното капаче за завртки гарантира дека шишето е докажано и лесно може да се носи. Безбедно пиење - капачето за замена е целосно ослободена од БПА и штетни материи. Овие вклучуваат супстанции активни со естроген и фталати. Опсег на испорака и детали-Капакот за замена на SIGG за шишиња за пиење, затворање на протекување, машина за миење садови, без штетни материи и БПА, швајцарски дизајн, број на артикал : 8998,60. Сиг е дом на водечки бренд на еднократното шише со вода и сцената за патување со кафе. Швајцарската компанија се гордее со тоа што ќе го донесе во живот најелегантниот, практичен и одржлив придружник за пиење кој доаѓа во сите големини, материјали и форми : алуминиум, 18/8 не'рѓосувачки челик, стакло, изолирано, лесни, иновативни капаци, големи или Мало .. сето тоа започна во 1908 година со loveубовта кон металот на нивниот добро патуван основач и идејата дека алуминиумот е материјал на иднината. Брзо напред кон 60 -тите години, а иконскиот патнички шише се роди, отворајќи го патот до широк спектар на шишиња со вода за пиење и изолиран кесен кафе. Трендовски, иновативен и еколошки. Со текот на годините, швајцарската компанија направи точка да го донесе дизајнот напред и инженер со највисок квалитет на вода шишиња за да одговараат на потребите на урбаните и истражувачите на природата. На крајот на краиштата, секој авантуристи, дури и најмладиот вид, заслужува нетоксично шише со вода што живее според нивните очекувања. Од патеката до канцеларијата! Од кампување до дома! Од училиште до игралиште! Почувствувајте добро, знаејќи дека при купувањето шише SIGG придонесувате за намалување на отпад од единечна употреба. Идеалниот придружник за пиење, практичен и одржлив во исто време што трае децении.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата