Сигнаре Таписерија Козметичка Торба Тоалетна Торба За Шминка За Жени Со Дизајн На Цвет Од Божур

Сигнаре Таписерија Козметичка Торба Тоалетна Торба За Шминка За Жени Со Дизајн На Цвет Од Божур

Достапно за вашата нарачка
DEN 319.84
Залиха:

СИГНАРЕ козметичка кеса малата торба за шминка мери приближно W 8,3" x H 5,5 "x D2, 8" и тежи 0,22 фунти. Оваа козметичка торба за шминка лесно ќе се вклопи во вашата чанта или патна торба, како корисен организатор за шминка или торба за шминка за патување. Оваа футрола за шминка е прицврстена со патент; содржи внатрешен џеб со патент и џеб за лизгање и е целосно обложен. Нијанси на розови цвеќиња во полн цут по полноќ сина позадина создава дизајн на роза од божур; безвременска шема што се навраќа на традиционалните креации на Таписерии На викторијанските иглички. Големи ремек-дела, Како Што Се Мона Лиза, Ѕвездена Ноќ и Дрво На Животот. Дела на познати дизајнерски уметници, вклучувајќи ги Вилијам Морис, Чарлс Рени Мекинтош и Чарлс Војси. Обрасци кои ги слават животите и достигнувањата на големите личности од светската историја, вклучувајќи Ги Јапеејн Остин, Фрида Кало, Вилијам Шекспир. Дизајни кои ја одразуваат бојата и разновидноста на самиот живот. Од градинарски диви животни до слатки мачки и преслатки кучиња, од историски знаменитости до геометриски обрасци.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата