Систем за безжичен микрофон за микрофон, со 4 рачни мики, метална градба, фиксна фреквенција, долг дострел 400 метри, идеален за забава/свадба/црква/конференција/гово?

Систем за безжичен микрофон за микрофон, со 4 рачни мики, метална градба, фиксна фреквенција, долг дострел 400 метри, идеален

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

Систем за микроколирање : солиден, метал градба, комплет со 4 UHF безжични рачни микрофони и безжичен приемник со 4 канали за употреба со голем волумен. Овозможува до 40 системи да се користат истовремено во вкупно 4x40 канали за мали настапи на отворено, конференциски простории, училници, барови, сали за танцување, простории за KTV и сложени стручни концертни средини со високи концерти за да се постигнат задоволителни резултати. Јасен и чист квалитет на звукот : Висококвалитетниот кардиоиден подвижен калем пикап глава дизајнирана да ги ограничи повратните информации и мешање, 4-канален безжичен микрофон сет со фиксна фреквенција дизајн има извонредна стабилност на сигналот и ја елиминира несаканата искривување. Микрофонот има вграден чип со висок квалитет за да обезбеди јасен, мазен и оптимален реален звук. Ги надминува очекувањата во безжичните перформанси : Системот за безжичен микрофон за микрофон обезбедува врвна стабилност на сигналот, елиминирање на радио -мешање и поедноставување на вашата подготовка. Со професионален приемник кој има LCD дисплеј што покажува броеви на фреквенција и индивидуални контроли на волуменот за прецизен вокален баланс, системот за безжичен микрофон MK240-1 е совршен избор за loversубителите на музика и инженери за звук кои сакаат кредибилен, чист звук. Солиден материјал : Пластично куќиште на микрофон со метална мрежа и метални конектори за дополнително влијание и приемник за отпорност на корозија со четири излези XLR и еден приклучок за аудио излез од 1/4 'за приклучок и игра, лесно поставување и индивидуална контрола на јачината на звукот за секоја Безжичен микрофон. UHF микрофон систем со технологија на гласовна компресија и експанзија, микрофон со прстен против вибрација, лесен за употреба, моќни и стабилни перформанси. Посветена услуга : 4 x рачен микрофон, 1 x приемник, 1 x напојување, 1 x Упатство за корисникот. Ако вашиот микрофон нема звук, проверете дали вашиот микрофон и приемник имаат доволно моќ. Ние нудиме 1 година гаранција и бесплатна услуга за замена. Ве молиме слободно контактирајте не кога има проблем со квалитетот на производот или кој било друг проблем. На вашата е -пошта ќе биде одговорена во рок од 24 часа. 4 x рачен микрофон, 1 x приемник, 1 x напојување, 1 x Упатство за корисник. 4 x рачен микрофон, 1 x приемник, 1 x напојување, 1 x Упатство за корисник.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата