Случај Компатибилен Со Apple Watch Серија 8 Серија 7 45mm &засилувач; 41mm, Целосна Покриеност Браник Тешко Ултра-Тенок Заштитен Капак За Iwatch Серија 8 Серија 7 Со Калено Стакло

Случај Компатибилен Со Apple Watch Серија 8 Серија 7 45mm &засилувач; 41mm, Целосна Покриеност Браник Тешко Ултра-Тенок Заштитен

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

КОМПАТИБИЛЕН МОДЕЛ го користи овој заштитник на екранот само компатибилен со Серијата apple watch 8 серија 7 41mm. Вградено Ултра Тенко калено стакло, е кристално чисто, што овозможува да ја задржите вашата серија 7 гледајте го оригиналното чувство за допир и да ја задржите високата резолуција на сликите. Изработен од компјутерски материјал и вградено калено стакло, овој случај ги покрива целосните предни и закривени рабови на часовникот и му дава целосна заштита на вашиот часовник. Куќиштето отпорно на удари и целосно запечатено може да спречи капки од висина од 2 метри, заштитувајќи Го Вашиот Часовник со Јаболка од гребнатини, паузи и испакнатини. ①Лесна Инсталација И Непроменето Полнење. Може да се инсталира директно без полетување на ременот на часовникот.Внимателен дизајн, како што е точната задна шуплина, го олеснува непрекинатото полнење со вклучен случај. ●Добра Чувствителност На Допир ● прецизно исечете за совршено да одговара на куќиштето За Apple Watch Серија 8 серија 7 41mm. Не го попречува екранот на допир и лесниот пристап до сите контроли, копчиња, сензори и со мазна калено стакло и чувство на "Вистински Допир". Комбинацијата со повеќе бои ви овозможува слободно да одговарате на облеката за разни дневни прилики. Дизајниран и за внатрешни и за надворешни активности, совршено за секојдневно носење. Куќиште Компатибилно За Apple Watch Серија 8 Серија 7 41mm Со Заштитник На Екранот Од Калено Стакло, Тенок HD Браник Чувствителен На Допир Целосен Заштитен Капак за i Watch 41mm Ултра Тенок овој случај на apple watch е многу тенок и лесен што нема да додаде никаков товар на вашиот зглоб. Сеопфатна Заштита Изработена од висококвалитетен компјутер и материјал од калено стакло, овој заштитен капак може ефикасно да ги заштити екранот и рабовите на вашиот часовник. Тенок и Заштитен Екрановој случај За Apple watch Серија 8 серија 7 е изработен од врвни анти-пожолтувачки компјутерски материјали, тенок и Кристално Чист и нема да додаде дополнителен дел на вашиот часовник. Чувствителни на допир Кога е инсталиран куќиштето на часовникот, сите функции и копчиња на часовникот остануваат чувствителни.Вградениот заштитник на екранот има цврстина, водоотпорност и чувствителен одговор на допир. Комбинацијата со повеќе бои Ви Дава Повеќе Избори можете слободно да одговарате на облеката за разни дневни прилики, а бојата на работ на куќиштето прифаќа мат површина, која е потрајна и без избледување. И тоа ќе ви донесе удобно искуство со носење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата