Сметководство И Финансии Деловни Постери-Комплет од 6-Ламинирани-33 х 23.5 – - Постери За Образовни Училишта И Училници

Сметководство И Финансии Деловни Постери-Комплет од 6-Ламинирани-33 х 23.5 – - Постери За Образовни Училишта И Училници

Достапно за вашата нарачка
DEN 998.72
Залиха:

ОБРАЗОВНИ ГРАФИКОНИ ДИЗАЈНИРАНИ ОД НАСТАВНИЦИ : Нашиот Сет од 6 деловни постери за Сметководство и Финансии е дизајниран да им помогне на учениците да разберат низа основни теми за деловно сметководство, Од Прогнози За Пауза И Готовински Тек до Извори на Финансии и Деловни Пресметки. КУРИКУЛУМ-УСОГЛАСЕН : Опфаќајќи ги основните концепти за деловни финансии, овој шарен и ангажиран училишен постер ќе помогне да се подобри разбирањето на учениците и да се обезбеди дека вашиот декор во училницата е усогласен со деловната програма. ПОГОДЕН ЗА ОСНОВНИ, СРЕДНИ И СРЕДНИ УЧИЛИШТА : Нашите разноврсни образовни постери содржат вредни информации за развој на деца кои се погодни за учениците во сите средини за учење во училиштата и дома. ГОЛЕМА ГОЛЕМИНА-ИДЕАЛЕН ЗА ЧИТАЊЕ ОД ДАЛЕЧИНА : нашите училишни графикони со голем формат мерат 33 "х 23.5". Ова осигурува дека сите постери се лесно читливи од далечина. ИЗДРЖЛИВА ЛАМИНИРАНЕ : Нашите ламинирани постери обезбедуваат водоотпорна, против кинење завршница која е робусна, лесна за чистење и ќе го издржи тестот на времето.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата