SONY X800 2K/4K UHD-2D/3D-Wi-Fi 2.4/5.0 Ghz-Јасен Аудио-Мулти Систем ЦЕЛИОТ Регион Blu Ray Disc Dvd Плеер 100-240V 50/60Hz Автоматски

SONY X800 2K/4K UHD-2D/3D-Wi-Fi 2.4/5.0 Ghz-Јасен Аудио-Мулти Систем ЦЕЛИОТ Регион Blu Ray Disc Dvd Плеер 100-240V 50/60Hz Автоматски

Достапно за вашата нарачка
DEN 6433.28
Залиха:

Sony Blu Ray Disc Зона : A/B/C - Dvd Регион : 0123456789 PAL/NTSC Вграден во 4k NTSC⇔PAL 4k HD Конвертор. Погледнете ја незаменливата визуелна јасност НА 4k UHD Blu-ray Карактеристики Dolby Vision и HDR10 за неверојатни детали и точност на гледање. Слушнете повеќе детали со Атоми На аудио Долби Со висока резолуција и конструкција Против Вибрации DSEE HX За појасен звук. Репродуцирајте речиси секој формат На Диск И датотека Зачудувачка слика СО 4k зголемување на скалата до 60p. Тркачка Шасија шасијата со рамка и зрак е дизајнирана да понуди цврста структура за елиминирање на микро-вибрациите, како и ефективно електрично заштитување, за подобрен квалитет на звукот и сликата. Играјте Речиси Сѐ Со UBP-X800, можете да гледате, слушате и проследувате речиси с anything што сакате, вклучувајќи ги и повеќето видео и Аудио формати со Висока Резолуција и мноштво популарни услуги за стриминг. Регион Слободен ДВД и Блу Реј види БИЛО ДВД БД ИЛИ UHD на БИЛО КОЈ ТЕЛЕВИЗОР Со Вграден NTSC⇔PAL 4k HD Конвертор. Погледнете ги Вашите Blu-ray дискови ВО 4k резолуција НА вашиот компатибилен 4 K ТВ уживајте ВО 4k мултимедијална репродукција И близу 4 K зголемување на резолуцијата на постарите извори на вашиот компатибилен дисплеј со Sony UBP-X800 4k Wi-Fi Blu-ray Диск Плеер. Поддржува аудио формати со висока резолуција како Што Се Долби Труехд плус аудио форматите базирани на објекти Долби Атмос и ДТС : X. UBP-X800 има два HDMI излези и дигитален коаксијален излез за разноврсни опции за поврзување. Овој блу-реј плеер има вградена Wi-fi И етернет порта за да ви овозможи да пренесувате мултимедијални содржини од вашата домашна мрежа. Предната USB порта предвидува и репродукција на вашите дигитално зачувани медиуми. Можете да поврзете пар Слушалки Bluetooth за приватно слушање или звучници Bluetooth за да го преместите вашето аудио надвор од главната област за слушање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата