Спирална флејта чешма, mbot, s/o, 5/16-18

Спирална флејта чешма, mbot, s/o, 5/16-18

Достапно за вашата нарачка
DEN 652.80
Залиха:

Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои. Материјал за подлога HSS-E. Завршувањето на пареа-оксид спречува заварување на алатките. Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои. Материјал за подлога HSS-E. Завршувањето на пареа-оксид спречува заварување на алатките. Стил на општа намена, модифициран тип на дното на спирална флејта е изработена од материјал со голема брзина од челик-Е со финиш на пареа оксид, број на флејти : 3, големина : 5/16 “, теренот : 18, нишка : NC/UNC, дијаметар на теренот Ограничувања : H11, стандардна проекција, дијаметар на шанк : 0,318 “, за сечење на внатрешни навои леано железо, јаглероден челик, легура челик, челик за умирање, не'рѓосувачки челик и зацврстени челици, ANSI стандарди : 290.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата