Спирални тетратки во Оксфорд, 5-субјекти, широка управувана хартија, трајно пластично покритие, 200 листови, 5 џебови за делител, 2 по пакување, разновиден

Спирални тетратки во Оксфорд, 5-субјекти, широка управувана хартија, трајно пластично покритие, 200 листови, 5 џебови за делител,

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.33
Залиха:

Заштедете по пакетот : Добијте спирална тетратка со 5 субјекти со 2-пакет со трајни пластични капаци и 200 листови широка управувана хартија во секоја; главен список за списоци за училишни материјали. Секоја тетратка содржи мазна хартија што се спротивставува на пенкалата за мастило за мастило, механички моливи и нагласувачи се добредојдени. Широки владеечки тетратки се вклопуваат во големо пишување; Со микро-перфорирани чаршафи-така белешките што сакате да останат, и белешките што не ги одвојувате лесно (солзи на страницата : 8 "x 10-1/2"). Спирална тетратка за удар на дупка ќе влезе во вашиот врзивно средство за 3-прстени или поштенски врски за максимална разноврсност. Големината на листот е 8 "x 10-1/2" за овие широки управувани спирални тетратки. Тетратка (2). Тетратка (2). 2-пакетите од Оксфорд со 5-субјект поли-спирални тетратки се паметен начин за складирање на училишни материјали. Покритите за тетратки се изработени од пластика отпорна на солза и влага што е доволно издржлива за да ги заштити вашите белешки и да ги надмине другите спирални тетратки. Секоја тетратка од 5 теми обезбедува 200 листови чиста владеечка инспирација. Широко распространетите страници обезбедуваат променливи линии со повеќе простор отколку тетратки со владеење на колеџ. Цврсто лаптоп хартија се справува со пенкала за мастило, обоени моливи, механички моливи и нагласувачи за убави, достојни белешки. Нашите тетратки имаат удар од 3 дупки за да одговараат на секој стандарден врзивно средство. Калем отпорен на Snag ги одржува широките владеечки страници безбедни и се спротивставува на фаќање на ранци и облека како тетратки со помал квалитет. Микро-перфорираните лаптопни листови се одвојуваат лесно, така што правењето не ве забавува. Три двострани џебови за делител одржуваат оддели за тетратки одделени и лабави чаршафи организирани и блиски. Нашата спирална тетратка не е само за училишни материјали и ученици од дома. Додадете во вашата канцеларија или списокот за купување на домашни канцеларии за планирање на проекти, списанија со куршуми и списоци што треба да се прават. 3 предмет. 8-1/2 "x 10-1/2" (Големина на страницата со солза : 8 "x 10-1/2"). Широко владееше, 200 листови. 5 џебови со поли дели. 2 пакувања во сина и црна боја.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата