Spyderco DeliCa 4 нож со лесен потпис со 2,90 сабја од челична сечило и рачка од FRN - PlainEdge - C11PBK

Spyderco DeliCa 4 нож со лесен потпис со 2,90 сабја од челична сечило и рачка од FRN - PlainEdge - C11PBK

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Сигурни високи перформанси - Семејството Делика 4 вклучува целосен спектар на бои на рачката, мелење на сечилото и конфигурации на работ, како и замаглена верзија за обука и модел со отворањето на Емерсон. Superior Blade Steel-Сечилото VG-10 има мелење рамен сабја со посилен врв и поголема дупка за отворање од 13 мм. Ултра лесна категорија - во внатрешноста на рачката се наоѓаат двојни скелетизирани облоги од не'рѓосувачки челик кои го зајакнуваат ножот без дополнителна тежина и двојно како сидро за надворешни и внатрешни компоненти да се прикачат преку генерирање поголема цврстина. Ергономски - додаден на 'рбетот на сечилото е отпорен на лизгање на Jimимпинг. Бронзените мијалници на фосфор го изедначуваат отвореното/блиското дејство и клипот е надграден на четиринасочен врв, врв, лево-или десен клип. Безбеден зафат-обликуван на површината на рачката FRN е двонасочно текстура за тактилно влечење без лизгање. Обезбедува отпор на лизгање во раката. Деликата е главна основа на производот Spyderco од нејзиното воведување во 1990 година. ИТ и нејзиниот поголем колега, Енмура, пионер на концептот на лесен, носење со клипови, ножеви со една рака и беа инструментални во популаризирање на најновиот засилен со фиберглас најлонски (FRN) како материјал за рачка. Во 2006 година, Деликата беше целосно редизајнирана за да се даде тековната DELICA4. За да ја зголемите силата додека ја одржувате тежината на минимум, неговата рачка има скелетизирани облоги од не'рѓосувачки челик, опфатени во скалите на FRN, кои се фалат со двонасочна шема на текстурирање на Spyderco за супериорен зафат. Следејќи го воведувањето на Saber-Ground Deli Ca4 со црна рачка FRN, Spyderco воведе верзија во која се наоѓа функцијата за отворање на Емерсон за брзо распоредување, верзија со рамен земја со премија ZDP-189 сечило и серија на VG- VG- 10 деликани со различни рачки во боја на FRN.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата