Средни за професионални ефекти на ликвида, 946ml, сјај што истура медиум и основи Акрилна боја, 250мл цевка, титаниум бела

Средни за професионални ефекти на ликвида, 946ml, сјај што истура медиум и основи Акрилна боја, 250мл цевка, титаниум бела

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Производ 1 : флуиден медиум кој вклучува акрилен полимер со цврсти материи од смола. Производ 1 : Создава дури и барички, истурени чаршафи и апликации што течат во боја. Производ 1 : Измешајте со мека акрилна боја на телото за да промовирате сушење со мазен дури и обоен филм. Производ 2 : Дебела, кремаста со сатенска завршница; Добро оптоварување на пигмент. Производ 2 : Зачува врвови и удари со четки; Идеално за учење теорија на боја и мешање на бои. Производ 2 : Вклучува 8,45-унца / 250 милилитарна цевка со акрилна боја. Производ 2 : Мешав со ликвидни професионални акрилни бои на бои и медиуми. Производ 1 : флуиден медиум кој вклучува акрилен полимер со цврсти материи од смола. Производ 1 : Создава дури и барички, истурени чаршафи и апликации што течат во боја. Производ 1 : Измешајте со мека акрилна боја на телото за да промовирате сушење со мазен дури и обоен филм. Производ 2 : Дебела, кремаста со сатенска завршница; Добро оптоварување на пигмент. Производ 2 : Зачува врвови и удари со четки; Идеално за учење теорија на боја и мешање на бои. Производ 2 : Вклучува 8,45-унца / 250 милилитарна цевка со акрилна боја. Производ 2 : Мешав со ликвидни професионални акрилни бои на бои и медиуми. Cilitex 5432 Професионални ефекти за истурање на ефекти, 32-озборен за да не лудуваат во истурените апликации, што создава дури и истури барички и акрилни чаршафи. Измешајте со мека акрилна боја на телото за да промовирате сушење со мазен дури и обоен филм.Liquite X Основи Акрилна боја, 8,45-Оз цевка, серии на титаниум Витвалуј, акрилни бои како основите на ликвиткс се формулирани за да понудат зависни стандарди на изведба на поприфатлива цена. Основи на ликвидакс Акрилна боја е развиена за студенти и уметници на кои им е потребен квалитет по извонредна вредност. Секоја боја е уникатно формулирана за да се донесе максималната брилијантност и јасност на индивидуалниот пигмент. 48 спектар на боја; Тешка акрилна боја на телото што ги задржува врвовите и ударите со четки. Содржи постојани пигменти на уметници. Сите бои се сушат до сатенска завршница. Забележително со сите професионални акрилни бои и медиуми на Cilitex. Идеално за учење теорија на боја и мешање на бои. Сите бои го држат АП заптивката од ACMI и се безбедни за едукативна употреба. Посетете ја нашата продавница за ликвидни производи за целосен асортиман на производи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата