Стерлинг заптивка CFF7157.1400.125.150X50 7157 EPDM 60 ДУРМЕТОРМ ФОЛКИ ГАПАТНИК ЗА ЛИЦЕ 14 Големина на цевката, 1/8 дебела, класа на притисок 150, 14 ID

Стерлинг заптивка CFF7157.1400.125.150X50 7157 EPDM 60 ДУРМЕТОРМ ФОЛКИ ГАПАТНИК ЗА ЛИЦЕ 14 Големина на цевката, 1/8 дебела,

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Getе добиете максимални перформанси од нашите материјали за заптивка кога ја користите нашата постапка за инсталација на заптивки. [1] Исчистете ги и проверете ги прирабниците, површината или деловите за кои е потребно заптивка. Исчистете ги или заменете ги завртките, оревите и мијалниците. Подмачкајте ги завртките, низата, оревите, мијалките и долната страна на главата со соединение засновано на графит. Се препорачуваат рамни мијалници за да се обезбеди рамномерна дистрибуција на силата на задевање. Осигурете се дека лубрикантот не го загадува заптивката. Внимателно вметнете го заптивката помеѓу површините за парење. Се препорачува употреба на клуч на вртежен момент. Ова гарантира подолг живот и перформанси без протекување. Без разлика дали автомобилска заптивка на главата или заптивка за прирабница, треба да се изнервира. Направете четири дури и додатоци во секвенцата на шемата од 12-6-3-9 часот. Соодветниот стрес на материјалот за заптивка што го користите е клучен за неговиот успех што варира во зависност од избраниот материјал.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата