Стерлинг заптивка SSI9000.500304GR600X48 Спирална рана заптивка со флексибилен филер за 1/2 цевка, притисок класа 600#, 0,75 лична карта, 304 намотки од не'рѓосувачки челик/графит/ја

Стерлинг заптивка SSI9000.500304GR600X48 Спирална рана заптивка со флексибилен филер за 1/2 цевка, притисок класа 600, 0,75

Достапно за вашата нарачка
DEN 658.08
Залиха:

Стерлинг заптивка и стил на снабдување 9000 - 304 дисинки за рани од не'рѓосувачки челик се раствор за запечатување на прецизност за рамни и подигнати прирабници за лице и прирабници. Стилот 9000 дихтунзи обезбедени од Стерлинг Печат и Снабдување се исто така погодни за разменувачи на топлина, дупки за рачни котел, шахти и други апликации со висока температура, под висок притисок. Ознаки за идентификација на заптивки што се бараат од ASME B16.20 јасно гравирани во сите дихтунзи. Овие дихтунзи се одликуваат со превенција на ерозија на прирабница, навнатре и намалување на турбулентен проток. Совет за инсталација : Спиралните дихтунзи со рани со внатрешни или надворешни прстени за водичи треба да бидат целосно компресирани до прстенот за водич. Ова нема да го оштети заптивката или ќе влијае на перформансите на запечатување. Совет за инсталација : Проверете дали лицата на прирабницата се чисти и во добра состојба. Осигурете се дека се користи точен материјал за зајакнување за да одговараат на условите за работа и се користи употребата на подмачкување на завртки. Стерлинг заптивка и стил на снабдување 9000 304 Дербилни рани од не'рѓосувачки челик со флексибилен филер за графит се за апликации со варијации на висока температура (термички велосипедизам), и/или варијации на притисок, и/или проблеми со ротација на прирабница итн Потребна е стрес (задржување на стресот), флексибилност и закрепнување се потребни и се дизајнирани да ги исполнат овие барања што бараат заптивки од спирална рана се изработени од преображена метална лента и мек материјал за полнење, рани заедно под притисок, и по избор со внатрешен и/или Водач за надворешни водичи Металната лента го држи филер, што резултира во одличен механички отпор, еластичност и закрепнување, круна во форма на V, центрирана во металната лента, делува како пролет, давајќи им на дихтунзи поголема еластичност под различни услови во центарот на прстенот точно го лоцира заптивката на прирабницата Лицето, обезбедува дополнителна радијална јачина и делува како ограничувач на ограничувач на компресија (елемент за запечатување) се состои од метален и мек материјал за полнење, овие дихтунзи се издржливи, лесни за инсталирање и лесни за отстранување на еластичност и јачина ги прават заптивките на спиралните рани идеален избор под А. Различни состојби и апликации широко користени во текот на рафинериите и постројките за хемикалии, спиралните дихтунзи на раните се исто така ефикасни за производство на електрична енергија, пулпа и хартија, воздушна вселена и разновидност на апликации за вентил и специјалитети.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата