Stren Flex EET1-901CB-3 Тип 4 Тип 4 Тешка најлонска извртена веб-прашка за очи и очи со завиткано тело, 1 парчиња, 1600 фунти вертикално оптоварување, должина од 3 'должина x 1 ширина

Stren Flex EET1-901CB-3 Тип 4 Тип 4 Тешка најлонска извртена веб-прашка за очи и очи со завиткано тело, 1 парчиња, 1600 фунти

Достапно за вашата нарачка
DEN 144.00
Залиха:

Слатката со сите намени, со низок профил. Направено од најлон. Вертикална, конфигурација на чакер или корпа. 1600 фунти вертикален капацитет на оптоварување. Мерки со должина од 3 метри со ширина од 1 инчи. Stren Flex Type 4 Тешки најлон искривени веб и очите веб -прашка со завиткано тело. Свитките за пресврт на окото и окото на типот 4 се идентични со краци од типот 3, освен окото на тип 4, е извртено за да застане отворено. Се препорачуваат краци на пресврт на очите и окото доколку прашката треба да се користи во метежот на чакер. Најлон е најчесто користената синтетичка веб -сад за општа намена. Најлон не е под влијание на маснотии и масло, а материјалот има одлична хемиска отпорност на алдехиди, етери и силни алкалии. Сепак, најлонските краци не се погодни за употреба со киселини и средство за белење или на температури над 194 степени F (90 степени Ц). Просторот на најлон прашка со номинален капацитет е приближно 8-10 проценти. Ракавите на Горила-чувари се препорачуваат за ракување со остри рабови, ефикасна заштита од прашка. Најлонските краци на чудовиштето содржат влакна што апсорбираат енергија што ја зголемуваат отпорноста на намалувањето и заштитата на веб. Крпите на чудовиштето со чудовиште обезбедуваат зголемена отпорност на абразија потребна за многу индустриски апликации. Monster Edge ја докажа својата издржливост и се смета за најдобар производ. Капацитет за метеж на корпи од 3200 фунти, капацитет од 1200 фунти на чакер, вертикален капацитет на вертикална метеж од 1600 фунти. Мерки со должина од 3 метри со ширина од 1 инчи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата