Ступел Индустрии Тоалетна Хартија Фраза Ракун Животно Илустрација Викторија Барнс Црна Рамка Ѕид Уметност, 16 х 20

Ступел Индустрии Тоалетна Хартија Фраза Ракун Животно Илустрација Викторија Барнс Црна Рамка Ѕид Уметност, 16 х 20

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Димензии : 16 х 1.5 х 20 Инчен рамка. Гордо Произведено во САД. Започнуваме со литографија giclee монтирана на дрво и ја завршуваме со текстурирана завршница со мозочен удар со четка. Сепак, не застанавме тука додека го вклопувавме во рамка од зрно дрво од дрво со дебелина од 1,5 инчи за да додадеме длабочина и димензија. Подготвен За Закачување-Не Е Потребна Инсталација или Хардвер. Дизајн На Викторија Барнс. Димензии : 16 х 1.5 х 20 Инчен рамка. Гордо Произведено во САД. Започнуваме со литографија giclee монтирана на дрво и ја завршуваме со текстурирана завршница со мозочен удар со четка. Сепак, не застанавме тука додека го вклопувавме во рамка од зрно дрво од дрво со дебелина од 1,5 инчи за да додадеме длабочина и димензија. Подготвен За Закачување-Не Е Потребна Инсталација или Хардвер. Дизајн На Викторија Барнс. Прво дојде дрво, потоа дојде платно, а сега ја воведуваме Нашата " Врамена Ѕидна Уметност Со Текстура На Гикли. 100% Произведено Во САД како и секогаш, започнуваме со литографија на гикли поставена на дрво и ја завршуваме со текстурирана завршница со мозочен удар со четка. Сепак, не застанавме тука додека го вклопувавме во рамка од зрно дрво од дрво со дебелина од 1,5 инчи за да додадеме длабочина и димензија. Спремен за бесење. Ступел Индустрии обезбедува квалитетна ѕидна уметност и украсни додатоци повеќе од четириесет години. Производите на ступел се движат од платнена ѕидна уметност, дрвена ѕидна уметност и врамена гикле уметност во различни теми, медиуми и големини. Без оглед на стилот, нашата модерна, современа, традиционална или бебешка ѕидна уметност и домашен декор се изработени со најголемо внимание и грижа. Сите наши производи се гордо направени во САД и се оживуваат во нашите објекти Во Џонстон, РИ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата