Sur-Seal, Inc. TEADIT 900010600GR1500 заптивка на спирални рани, флексибилен графит од 600, големина од 10 , #1500 класа прирабница за апликации со термички велосипедизам со висока темпе?

Sur-Seal, Inc. TEADIT 900010600GR1500 заптивка на спирални рани, флексибилен графит од 600, големина од 10 , 1500 класа прирабница

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.33
Залиха:

ASME B16.20 дихтунзи за ASME B16.5 прирабници/класа 1500. Центарот на прстенот точно го лоцира заптивката на лицето на прирабницата, обезбедува дополнителна радијална јачина и делува како ограничувач на компресија. Спиралното ликвидација (елемент за запечатување) се состои од метален и мек материјал за полнење. Опсег на температура (F) : -150 до 850 степени. Издржлив; Лесна инсталација и отстранување. ASME B16.20 дихтунзи за ASME B16.5 прирабници/класа 1500. Центарот на прстенот точно го лоцира заптивката на лицето на прирабницата, обезбедува дополнителна радијална јачина и делува како ограничувач на компресија. Спиралното ликвидација (елемент за запечатување) се состои од метален и мек материјал за полнење. Опсег на температура (F) : -150 до 850 степени. Издржлив; Лесна инсталација и отстранување. Спирална заптивка на рани, големина од 10 "цевки, 1500# класа прирабница, намотки на Инконел 600 со флексибилен филер за графит.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата