Светилка за терапија со лесна терапија olоливел, ултра-тенки УВ-без 10000 луксузни терапии, светло, функција на тајмер, прилагодливо ниво на осветленост, функција за ме

Светилка за терапија со лесна терапија olоливел, ултра-тенки УВ-без 10000 луксузни терапии, светло, функција на тајмер, прилагодливо

Достапно за вашата нарачка
DEN 319.84
Залиха:

JW-CL016 Светилка за терапија со лесна терапија. 1 x адаптер за напојување. 1 x Упатство за корисник. 10000 луксузна светла светлина терапија : симулирање на природна дневна светлина на 6500 K, ламбата за лесна терапија без сјај помага да се чувствувате повесело во тмурни денови, без ризик од изгореници од сонце бидејќи оваа ламба е без УВ. Безбедни и UV без LED диоди : Повеќе LED диоди се користат за испорака на целосна осветленост на само 12 W, не емитува никаква УВ светлина. 20% -100% Прилагодена осветленост : Мазна функција за затемнување го олеснува прилагодувањето на нивото на осветленост од 20% до 100% со едноставен допир на копчето. Функција на тајмер : Долго притиснете го копчето за напојување за да го стартувате тајмерот од 30 минути, LED индикаторот трепка бело по успешно активирање, долго притиснете по втор пат за да го откажете тајмерот. Ротатибилен штанд : Вршете го штандот 90 степени за употреба во портрет или пејзаж и прилагодете го аголот на отворање помеѓу 40-100 степени за да ја поставите светлината што е најдобро потребна. 10000 луксузна светла светлина терапија : симулирање на природна дневна светлина на 6500 K, ламбата за лесна терапија без сјај помага да се чувствувате повесело во тмурни денови, без ризик од изгореници од сонце бидејќи оваа ламба е без УВ. Безбедни и UV без LED диоди : Повеќе LED диоди се користат за испорака на целосна осветленост на само 12 W, не емитува никаква УВ светлина. 20% -100% Прилагодена осветленост : Мазна функција за затемнување го олеснува прилагодувањето на нивото на осветленост од 20% до 100% со едноставен допир на копчето. Функција на тајмер : Долго притиснете го копчето за напојување за да го стартувате тајмерот од 30 минути, LED индикаторот трепка бело по успешно активирање, долго притиснете по втор пат за да го откажете тајмерот. Ротатибилен штанд : Вршете го штандот 90 степени за употреба во портрет или пејзаж и прилагодете го аголот на отворање помеѓу 40-100 степени за да ја поставите светлината што е најдобро потребна. Инјектирајте ја вашата дневна доза на сонце за зајакнување на расположението со нашата преносна ламба за лесна терапија. Совршено имитирајте прекрасен сончев ден, светилката сјае безбедно со светло од 6500К со интензитет од 10.000 луксузи за да се бори против зимските блуз, млазот, сезонските промени и да ве остави да се чувствувате енергично.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата