Swaddledesigns 6-насочен омни swaddle вреќа за новороденче со завиткувани и раце на ракави и манжетни манжетни, лесна транзиција на Swaddle, подобар сон за бебешки момчиња и девој

Swaddledesigns 6-насочен омни swaddle вреќа за новороденче со завиткувани и раце на ракави и манжетни манжетни, лесна транзиција

Достапно за вашата нарачка
DEN 351.84
Залиха:

Двонасочниот патент го олеснува ставањето на бебето во вреќата со отпадоци од врвот. Мал 6-14 фунти, 0-3м. Манжетните манжетни за преклопување може да се носат отворени или затворени, родителите можат да ги отворат манжетните, така што бебето може да се само-смирува со цицање на рацете или да ги затвори манжетните за да го заштити бебето од гребнатини на лицето. Кога бебето е над 3 месеци или бебето покажува знаци на обид за превртување, ААП препорачува родителите да престанат да ги ограничуваат рацете на бебето со прегратка или завиткана. Многу експерти им препорачуваат на родителите да го тресат бебето со раце на дофат на устата, така што бебето може да се само-смири. Прилагодливата обвивка е тесна и не се меша со колковите на бебето и меките сврзувачки елементи за кука и јамка го олеснуваат бебето. Манжетните манжетни за преклопување може да се носат отворени или затворени; Негувателот може да отвори една или двете манжетни за да може бебето да може да се само-намали или да ги затвори манжетните за да го заштити бебето од гребнатини на лицето и да обезбеди делумно потиснување на стартот на рефлекс. Кога бебето ќе го надмине размачкувањето, препорачуваме преодна вреќа со преодна вреќа или ќебе што може да се носи со вреќа за спиење. Вреќата на омни swaddle со прилагодлива обвивка и специјално дизајнирани ракави со должина од 3/4 со метежните манжетни е идеална swaddle. Трбајте суво. Кога бебето се разгалува со рацете или рацете нагоре, бебето може да се само-намали со цицање на рацете. 6-насочната вреќа со омни на омни со прилагодлива обвивка и раце на ракави со метежните манжетни е идеална шипка; Патентираниот дизајн поддржува повеќе позиции за спиење за рацете и рацете на бебето што обезбедуваат повеќе опции за подобар сон и побезбеден сон. 100% памук. Машинско миење. Супер мек, премија памук плетено е дише, истегнат и природен. Дизајнот на ергономски, патент во очекување на патент со двонасочен патент е лесен за употреба. Ергономскиот и кабриолетниот дизајн поддржува поприродни позиции на рацете и раката и им овозможува на родителите повеќе опции кога подготвуваат бебе за безбеден сон. Корисен двонасочен патент со чувар на патент им овозможува на родителите лесно да ја менуваат пелена со отпадоци од нога додека го држат бебето завиткано; Лесно е да се постави бебе во вреќа со отпадоци од врвот; ЗДРАВЈЕ ЗДРАВЈЕ НА ХИП ХИП; Мали 6-14 фунти; Патент на САД D924539. Дизајнот им овозможува на родителите да се тресат со (1) раце нагоре, (2) раце нагоре и (3) раце на градите под обвивката. Двонасочниот патент им овозможува на родителите да се отпакуваат од дното за да ја проверат пелена на бебето без да ја отпакуваат метежот. Бебето ќе ја сака мекоста. Ракавите со манжетни манжетни ги одржуваат рацете на бебето топли и родителите не треба да се облекуваат бебе во каросерија. Бебињата кои можат само-да го намалат спиењето подолго и подобро.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата