Switch Zaahh Switch 5pcs/lot 2 Pin SPST Red/Off Rocer Switch AC 15A/250V 20A/125V

Switch Zaahh Switch 5pcs/lot 2 Pin SPST Red/Off Rocer Switch AC 15A/250V 20A/125V

Достапно за вашата нарачка
DEN 1550.40
Залиха:

Микро прекинувачи. Тип на ставка : прекинувачи. Тип на прекинувач : прекинувач за рокер. Гаранција : Стандард. Микро прекинувачи. Тип на ставка : прекинувачи. Тип на прекинувач : прекинувач за рокер. Гаранција : Стандард. Опис на микро Switch Item : Карактеристики : единечен и единечен фрлање (SPST) тип на контакт, 2 пински терминали, вклучени во прекинувачот за празници. Во целост се применува за контрола на сите уреди за домаќинство, како што се диспензерот за вода, неблагодарна работа, тенџере за кафе и така натаму. Внимание на напонот пред да нарачате за да може да се изврши прекинувачот Rocer успешно во вашата област. Име на профил : Rocer Switchpoles : Spdtterminals : 2 Pin (On-Off) Напон на оценка : AC 15 A/250 V 20 A/125 VTotal големина (секоја) : 3 x 1,4 x 3,8cm/ 1,2 "x 0,55" x 1,5 "(L*w*t) Големина на монтирање : 2,6 x 1 x 3cm/ 1" x 0,4 "x 1,2" (l*w*t) Боја : Blacmatery : Пластика, металтотална тежина : 27.5gpacage Содржина : 5 x Rocer Switch Item Спецификација : Тип на ставка : Прекинувач Вид Тип : Rocer Switch Warranty : Standard.

Кон својствата

Item Type:
Switches
Switch Type:
Rocer Switch
Warranty:
Standard

Најдобри предлози во категоријата