SZRMCC DIN1.0 2.3 машки до BNC машки RG174 75OHM HD SDI коаксијален кабел за 4K Монитор за видео камера

SZRMCC DIN1.0 2.3 машки до BNC машки RG174 75OHM HD SDI коаксијален кабел за 4K Монитор за видео камера

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.67
Залиха:

Овој кабел за 3 G/6 G HD-SDI RG174 се одликува со исклучително ниско слабеење во кабел за минијатурен кабел од 75 оми. Погоден е за кој било уред со 3 G/6 G HD SDI видео со врски на DIN 1.0/2.3 со женски BNC. Како што се микро студио камера, монитор, Black Magic Hyperdeck, HD камери, видео -рекордери, картичка за фаќање и репродукција, итн. Карактеристики : Нов конектор DIN1.0/2.3, супер лесен за вклучување и надвор. Ултра-тетен и флексибилен коаксијален кабел, FPE изолиран и конструиран со голема густина на плетенка за да се отфрли и мешање на ЕМИ и РФ. Приклучок A : Straight DIN 1.0/2.3 Mini BNC конектор, приклучок B : BNC машки конектор. Должина на кабелот : 15см/5,9inch (можеме да прилагодиме со друга должина, ве молиме контактирајте не ако ви треба). Секој кабел што го произведуваме е строго тестиран и е компатибилен со машини од различни големи добавувачи на брендови, ние сме посветени на сите производи се квалификувани и висококвалитетни. Време на испорака : *Бродот од магацин, трае 2-3 работни дена. *Бродот од Надземје ќе трае 3-15 работни дена преку USPS (Поддршка забрзана или стандардна) за SZRMCC : SZRMCC како производител на дизајн на производи за конектор и кабел, ние произведуваме повеќе од 1.000 видови кабли, додатоци и адаптери. Ние, исто така, произведуваме безжични антени и аудио кабли за авијација. Секој кабел што го произведуваме е строго тестиран и компатибилен со машините од различни големи добавувачи на брендови. Овозможува добри врски за додатоци за камера и камера, овозможувајќи ви лесно да го градите целиот систем на фотоапарати. Изведете разни професионални фотографии. Можеме да го прилагодиме кабелот според вашите барања. Ако не сте сигурни кој кабел е погоден за вашиот проект, испратете порака за вашиот проблем и ние ќе го препорачаме точниот кабел за вас. Се надевам дека имате добро време на шопинг во SZRMCC, благодарам! ! !.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата