Тајландски Природен Кристално Миризливи Дезодоранси Течност ролна-на, Без Алуминиум Метали, Парабени, Пропили, Или Сулфати, Суровост Слободен И Еколошки Безбеден,

Тајландски Природен Кристално Миризливи Дезодоранси Течност ролна-на, Без Алуминиум Метали, Парабени, Пропили, Или Сулфати,

Достапно за вашата нарачка
DEN 95.84
Залиха:

Без алуминиум хлорохидрат, парабени, пропили и други штетни хемикалии. Безбеден за сите полови, возрасти и региони на телото. Брзо сушење и лесна апликација за 24-часовна целодневна заштита. Никогаш не се тестира на животни. Еколошки без аеросоли и пластични шишиња за рециклирање. Без алуминиум хлорохидрат, парабени, пропили и други штетни хемикалии. Безбеден за сите полови, возрасти и региони на телото. Брзо сушење и лесна апликација за 24-часовна целодневна заштита. Никогаш не се тестира на животни. Еколошки без аеросоли и пластични шишиња за рециклирање. Направени од истите минерални соли пронајдени во нашите легендарни дезодоранси камења, ТАЈЛАНДСКИ сега нуди удобен, течен ролна во четири нови мириси : цветни, цитрус и смрека, чајно дрво и Цветни и Лаванда и Јасмин! Бидејќи Тајландскиот не е антиперспирант, нашите производи се ослободени од непријатни и непотребни хемикалии, ветувајќи дека ќе бидат ослободени од алуминиум хлорохидрат, парабени и Пропил, што ги прави нашите производи совршено хипоалергични, не-боење и безбедни за сите полови, возрасти и региони на телото. Наместо тоа, тајландскиот обезбедува 24-часовна заштита од мирис со користење на природната моќ на минералите од сол од калиум стипса. Овие минерали остануваат на површината на вашата кожа за да ги таргетираат и спречат бактериите кои предизвикуваат мирис на раст, никогаш не влегуваат во вашето тело. Нето тежина : 3 fl oz (90 Ml) состојки на производот : минерална сол( калиум стипса), прочистена вода, celquat, мирис (природни, есенцијални масла).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата