Тапацир Внатрешни Почиста и Шампон [NA-UPH16]

Тапацир Внатрешни Почиста и Шампон [NA-UPH16]

Достапно за вашата нарачка
DEN 1556.80
Залиха:

Супериорна дамка, својства на одвраќање. Помага да се горните површини почиста и дамка слободен подолго. Отстранува масло, маснотии, нечистотија, крв, вино, кафе и повеќето супстанции. Без отстранување на природниот сјај од која било фина завршница. Клучни Карактеристики : Супериорната дамка, својствата На одвраќање Помагаат да се надминат површините почисти и без дамки подолго Ги Отстранува маслото, маснотиите, нечистотијата, крвта, виното, кафето И повеќето супстанции Без да се отстрани природниот сјај На која било фина завршница Тапацир За Внатрешни Работи Чистач и Шампон ги чисти сите внатрешни површини без штетни ефекти. Специјално дизајниран за денешните површини, тапацирот нуди супериорни својства против дамки, против одвраќање кои помагаат да се одржат површините почисти и да се ослободат дамки подолго. Ги отстранува маслото, маснотиите, нечистотијата и повеќето супстанции што ги обојуваат сите автомобилски внатрешни површини, багажникот или домашниот тепих. Користејќи уникатна технологија за чистење, најдобриот дел е тоа што тепихот или ткаенината нема да се менуваат по чистењето. Разредување : Пред-Спреј 15 : 1 (8oz по галон) Екстракција Почиста 63 : 1 (2oz по галон) Место Отстранувач 7 : 1 (16oz по галон) Тврда Површина Почиста 127 : 1 (1oz по галон) Насоки : Разредете со вода до дизајнирана јачина. Отстранете ја целата лабава нечистотија со правосмукалка. Нанесете тапацир и агитирајте. Користете четка за чистење тепих за тврдоглави дамки. Избришете со чисти суви крпи или вакуумирајте СО ВЛАЖЕН/СУВ вакуум. Оставете да се исуши на воздух. Како функционира целта на студијата за извалканост е да се утврди склоноста на хемикалијата кон повлекување. Овој тест се прави во согласност со стандардите ЗА тестирање НА АСТМ. Како работи : примерокот од тепих се става во валканиот барабан со мешавина од најлонски чипови и тепих од АТЦЦ и хексапод. Хексаподот се користи за симулирање на сообраќајот на нозете, што ја турка почвата во тепихот. Извалканиот барабан потоа се става на машината за мелење топки и тестот се извршува одредено време. Овој пат може да варира од 15 минути до 48 часа. Кога ќе истече одреденото време, примерокот од тепих потоа се вади и се вакуумира за да се отстранат лабавата површинска почва и влакна. Количината на почва оставена на тепихот ја одредува склоноста кон повлекување на хемикалијата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата