Tascam DR-40X рачен преносен аудио рекордер УСБ-интерфејс пакет со 64 GB екстремна SDXC меморија, кабел за 10-метарски TRS, кабел од 10 метри XLR, 4x кабелски врски, таблет статив за ?

Tascam DR-40X рачен преносен аудио рекордер УСБ-интерфејс пакет со 64 GB екстремна SDXC меморија, кабел за 10-метарски TRS,

Достапно за вашата нарачка
DEN 478.40
Залиха:

Стапало на навалување на тасам. За подкасти, звучни ефекти и апликации за снимање на музика, преносен рекордер Tascam DR-40 X е способен да фати до четири песни на аудио со висока резолуција без надворешни микрофони. Обработка на сигнал и FX : Автоматско стекнување, EQ, ограничувач, филтер со низок пресек, реверб. The Audio продукција. Подкасти и концерти во живо. Проценети високи звучни дизајн на притисок на звук За фаќање на гласни звуци до 125d B SPL. Алкални батерии Tascam AA (3). Кабел од 1/4 "TRS балансиран кабел. Читател на мемориски картички Opteka. Висококвалитетна 24-битна/96k Hz WAV/BWF линеарен PCM и MP3. Вграден звучник : Да, 0,3 W Моно. Два балансирани влезови на DR-40 X на XLR-1/4 "влезови опфаќаат сигнали на ниво на MIC- или линија (дури и +4 DBU од професионални конзоли) и можат да обезбедат фантомска моќност доколку е потребно. Преносен рекордер за музичари, DSLR филмови, подкастинг и снимање на терен. Двојни микрофони за кондензатор за A/ Стерео снимање B или XY. Класа на брзина : 10.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата