Theraband Wellness Station Professional Latex отпор цевки со конектори, сет од 2

Theraband Wellness Station Professional Latex отпор цевки со конектори, сет од 2

Достапно за вашата нарачка
DEN 281.76
Залиха:

Дополнителни тешки сини цевки се петти од осум нивоа на отпор и одлични за рехабилитација и умерено до вежбање со висок отпор, тие нудат 5,8 фунти. Отпорност и 25% се зголемуваат од претходната боја на 100% издолжување и 8,6 фунти. на 200%. Да се ​​користи во комбинација со рехабилитација на Терабанд и велнес, вежбање и wallидни станици. Цевките дизајнирани за употреба со станицата за вежбање и wallидната станица е достапно во 4 нивоа на отпорност во боја (жолта, црвена, зелена и сина) и 3 различни должини (12 ", 18" и 24 "). Доаѓа со конектори за клип. Лесен за употреба, сет на 2. Дополнителни тешки сини цевки се петти од осум нивоа на отпорност и одлични за рехабилитација и умерено до вежбање со висок отпор, тие нудат 5,8 фунти. Отпорност и 25% зголемување од претходната боја на 100% издолжување и 8,6 lbs. На 200%. Да се ​​користи во врска со терабанд рехабилитација и велнес, вежбање и wallидни станици. Цевките дизајнирани за употреба со станицата за вежбање и wallидната станица е достапно во 4 нивоа на отпорност во боја (жолта, црвена, зелена и Сина) и 3 различни должини (12 ", 18" & 24 "). Доаѓа со конектори за клип. Лесен за употреба, сет на 2. Овие цевки за професионална отпорност на Терабанд се изработени од природна гума и доаѓаат со прицврстени конектори со Д-прстен, кои се целосно компатибилни со станицата за рехабилити и велнес, станица за вежбање и wallидна станица и се идеални за вежбање, рехабилитација и климатизација. Цевките за отпор со конектори нудат едноставно решение за прицврстување што не вклучува врзувачки јазли што би можеле да бидат неефикасни. Клиповите во стил на карабинер можат да се преместат од разни височини и позиции во секунди за да се сместат вежбање на горниот и долниот дел од телото.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата