Трип Лајт безбеден-ИТ-лента за напојување во болница, 4 продажни места во болнички одделенија, УЛ 1363 во согласност, кабел од 15 стапки / 4,57 милиони, гаранција на произв

Трип Лајт безбеден-ИТ-лента за напојување во болница, 4 продажни места во болнички одделенија, УЛ 1363 во согласност, кабел

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.33
Залиха:

Продаден како 1 секој. 4 продажни места. 15 'Белиот мозок. 15 'Белиот мозок. Апликации : Дистрибуција на напојување со струја со приклучоци од болничко одделение и приклучок каде се потребни издржливост и сигурност. Бело. Продаден како 1 секој. 4 продажни места. 15 'Белиот мозок. 15 'Белиот мозок. Апликации : Дистрибуција на напојување со струја со приклучоци од болничко одделение и приклучок каде се потребни издржливост и сигурност. Бело. Стручна лента за напојување Tripp Lite со кабел од 15 метри, четири места- Сигурен дизајн на прекинувач за заштита спречува случајно исклучување. Изврши за монтирање на копчињата и прирабници за прирабници за употреба на копчињата. 4 продажни места. 15 'Белиот мозок. Апликации : Дистрибуција на напојување со струја со приклучоци од болничко одделение и приклучок каде се потребни издржливост и сигурност. Бело. Влезен напон : 120 VAC. Излезен напон : 120 VAC. Влезна струја : 15 A. Приклучок/конектор Тип : NEMA 5-15p. Ориентација на рецепти : единечен ред 4. Фреквенција : 50/60 Hz. Прекинувач на коло : 15 ресетирачки. Солидното метално домување издржува години на употреба без кршење. Разновидна лента за дистрибуција на електрична енергија. Сертификати и стандарди : UL1363, кул. Вклучува : Power Strip 120 V AC, PS-415-HG Power Strip, Упатство за сопственик и информации за гаранција. Димензии : 1,5 "(ч) x 8.65" (w) x 2.5 "(г). Гаранција : ограничена на животниот век Белиот мозок од 15 метри, кој ви дава доволно дострел за да ја поставите лентата каде и да ви треба најмногу, а единствениот ред на садови помага да се задржи сè уредно и организирано. Појавата е дизајнирана со целото метално куќиште за да обезбеди години на сигурна услуга без да се крши, и носи ограничена гаранција за живот. Со лентата за напојување во болничката класа на Трип Лајт ПС-415-ХГ, ќе имате сигурни места каде што ви треба Ол-метално куќиште што обезбедува безбедност и е загарантирано да трае за живот, што го прави идеално за операциони простории и административни области. Може да се монтира на најразлични начини со своите интегрирани слотови за монтирање на клучот и со должина обезбедена од 15-метри кабел за напојување, не мора да го инсталирате PS-415-Hg до местата што веќе ги имате; Може да се монтира низ голема површина и да испорача сигурна услуга каде што ви е најпотребна. Дизајнот без прекинувач ги елиминира случајните исклучувања, додека растојанието на колото од 15 засилувачи против преоптоварување на опасното коло пред да се случи. Покрај тоа, PS-415-Hg доаѓа со животна гаранција за живот за гарантиран мир на умот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата