Tripp Lite 12 излез RackMount Medical-Grade PDU POWER лента, не за област за нега на пациенти, кабел од 15 метри, приклучок 5-15P-HG

Tripp Lite 12 излез RackMount Medical-Grade PDU POWER лента, не за област за нега на пациенти, кабел од 15 метри, приклучок

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

Не за околината за нега на пациенти : Медицински степен Rack Mount Power Strip ја снабдува моќта надвор од околностите за нега на пациенти, како што се административни области, простории за решетки или мрежни плакари. Во решетката, зафаќа само 1 U простор. Во согласност со спецификациите на UL 1363. Решение за медицинско одделение со 12 продажни места во болничко одделение за монтирање на хардвер; Упатство за употреба. РС-1215; Хардвер за монтирање; Упатство за употреба. Секогаш имајте достапни места во вашата решетка со лентата за напојување Rs1215-Hg на Tripp Lite. Ол-металниот RS1215-Hg дистрибуира 15А моќност на 12 продажни места во болнички одделенија, 5-15 R-HG места (6 предни и 6 задни). Обезбедува сигурен, нефилтриран, алтернативен електричен премин на бранова форма, што го прави идеален за дистрибуција на моќност од UPS-от или генератор до поддржана опрема. Вклучениот хардвер за монтирање овозможува инсталација 1 U во која било решетка од 19 инчи што ги исполнува стандардите за EIA. Други опции за инсталација вклучуваат wallидови и под-шалтер, со што RS1215-Hg идеален за најразлични намени, вклучувајќи задни канцеларии, мрежен кабинет и апликации за плакари во мрежата во административните области на здравствена заштита. RS1215-Hg исто така може да се користи во простории за сервери и големи центри за податоци во лавици со употреба на 1 U или 0 U (вертикално) монтирање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата