TVOIP 2 парчиња двојни нокти за нокти Rhinestone WAX ​​TIP PENCIL PITE APPLIATOR DIAL SOWS DOTTING PENG BEDS GEMS CRISTALS CRISTALS PUTION

TVOIP 2 парчиња двојни нокти за нокти Rhinestone WAX ​​TIP PENCIL PITE APPLIATOR DIAL SOWS DOTTING PENG BEDS GEMS CRISTALS CRISTALS

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

Прекрасен подарок на вашите пријатели или семејство кои сакаат да ја направат уметноста на ноктите. Самолепливо восочен врв и лесен за подигање на скапоцени камења : За разлика од другите алатки за подигање на Rhinestones, не треба да го впивате врвот на некој гел/лосион/вода пред да ги собереш камењата, само-лепливиот восок ќе ги собере камењата директно, директно, директно, директно, директно, Прави rhinestones кои се ставаат на природни нокти, лажни нокти, акрилни нокти или нокти на пети лесно и поточни. Врвот од не'рѓосувачки челик : Работи за притискање и фиксирање на мониста откако ќе ги ставите на ноктите, сè додека лепилото за нокти не се исуши. И, исто така, може да избере скапоцени камења за нокти или други украсни мониста на ноктите, ако со восок на врвот. Двоен избор на глава на главата : Може да се користи како берач на ринстон и магнетски стап, да се задоволат различни потреби за време на вашите занаети. 3Д алатка за пикап за уметност на ноктите : Погоден е за професионален маникир или домашна употреба за создавање прекрасен дизајн на уметност за нокти на прстите или ноктите на прстите.Исклучителен дизајн : Метално и акрилно тело, исполнето со Rhinestone во внатрешноста, не-деформација и не-кородирачки, трајно за подолга употреба.39 IN (L * W) Тип : Кајната на пенкалото за нокти : Виолетова и жолта употреба : Пакет за сликање на детали за уметност за нокти вклучува 2 парчиња * пенкало за нокти. Корисна алатка за ликовни уметнички дела за нокти за создавање прекрасен дизајн на уметност за нокти на прсти или нокти на пети. Совршено за работа со уметност за нокти, погодно за ученик за уметност за нокти или професионалец во дома или професионална употреба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата