Ју-Ги-О! - Дарк Темниот Шармер - Дуелистот Битие - Неограничено Издание - Заеднички

Ју-Ги-О! - Дарк Темниот Шармер - Дуелистот Битие - Неограничено Издание - Заеднички

Достапно за вашата нарачка
DEN 24.96
Залиха:

Една индивидуална картичка Од ју-Ги-о! тргување и колекционерска игра со карти(TCG/CCG). Ова е Од Заедничка реткост. Од сетот На Дуелистот Битие. Ќе добиете неограничено издание верзија на оваа картичка. Ју-Ги-О! е стратешки тргување картичка игра во Двајца играчи Дуел едни со други со користење на различни Чудовиште, Магија, И Стапица Картички да го порази чудовишта на нивниот противник и да биде прв да се откажат Од Животот На Другите Поени на 0.Име на картичката : Dharc Тип На Темна Шармеркард : Број На Чудовиште Со Ефект : TDGS-EN026 Set : Дуелистот Битие Напад/Одбрана : 500/1500атрибут : Темно Ниво : 3монстер Тип : Spellcaster Passcode : 19327348картичка Текст : ФЛИП : преземете ја контролата врз 1 ТЕМНО чудовиште со ЛИЦЕТО нагоре вашиот противник контролира онолку долго колку што оваа картичка останува свртена нагоре.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата