Училиште паметен - 85325 табела за табели, 24 x 32 инчи, непотребни, 25 листови, бели

Училиште паметен - 85325 табела за табели, 24 x 32 инчи, непотребни, 25 листови, бели

Достапно за вашата нарачка
DEN 207.52
Залиха:

Хартија. Папки. Табли и маркери за суво бришење. Транспаренции. Моливи и бришачи. Тетратки. Врзива. И повеќе!. Совршено за земање белешки за време на презентациите. Идеално за часови по час и групни дискусии. Одлична алатка за наставници за моделирање на вештини за формирање на букви и пишување. Димензии на пакетот : 32 "L x 24" W x 0.3 "H. Совршено за да се забележат белешки за време на презентациите. Идеално за часови по час и групни дискусии. Одлична алатка за наставници за моделирање на формирање на букви и вештини за пишување. Димензии на пакетот : 32" L x 24 „W x 0,3“ H. School Smart ги нуди производите што ви се потребни со квалитетот што го очекувате по цените што ги сакате. Овие материјали ќе одговараат на вашите буџетски потреби додека ги прилагодувате вашите дневни функции на канцеларијата и училницата. Одликувајќи се со засилен врв со дупки за виси и голем простор за учење и вежбање, оваа подлога за пишување е одличен додаток на вашата училница или центар за грижа за деца. Ние се грижиме за секојдневните предизвици со кои се соочуваат наставниците, затоа правиме оригинални, сигурни и паметни производи кои инспирираат доверба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата