Јуџин Ричардсон потпиша WWII Vintage B & W 8x10 Photo- JSA #SS17665-1944 Tuskegee Airmen P-51 Squadron на црвени опашки- Фотографии за борење во автограм

Јуџин Ричардсон потпиша WWII Vintage B & W 8x10 Photo- JSA SS17665-1944 Tuskegee Airmen P-51 Squadron на црвени опашки- Фотографии

Достапно за вашата нарачка
DEN 1599.84
Залиха:

Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен. Категорија; Автограмирани фотографии во борење. Ако се автограмира, вклучува индивидуално нумериран холограм очигледен. Категорија; Автограмирани фотографии во борење. Втората светска војна му даде можност на Јуџин Ричардсон да го оствари својот сон да стане пилот. На 17-годишна возраст поминал испит и станал питом пред Авејција во пролетта 1943 година. Тој беше вметнат во Армијата Ер Корп во октомври 1943 година. Тој отиде во Тускеге во јануари 1944 година и го заврши обуката за летање во март, во март, во март, 1945 година и беше овластен 2 -ри во Класа 45а на воздушното поле на Армијата Тускеге, Алабама. За мене, тоа беше едноставно остварување на сонот, рече тој. Уште од малку дете, ме интересираше авионите. Мојот сон беше да летам авион. И војната дојде заедно и ја направи можно. Јуџин Ричардсон ја потпиша оваа гроздобер фотографија на Б & В 8х10. JSA автентикација #SS17665 и JSA сертификат за автентичност. Слика на вистинската ставка - како што е прикажано. Ако производот е непотпишан или не е користен за игра, холограм нема да биде вклучен во Јуџин Меморијабили. меморијали.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата