Уксел 150 мм Долги Двојни Топчиња Бел Пп Цилиндар Сензор За Ниво На Вода Контролер 90 Степен Лебдечки Прекинувач

Уксел 150 мм Долги Двојни Топчиња Бел Пп Цилиндар Сензор За Ниво На Вода Контролер 90 Степен Лебдечки Прекинувач

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.67
Залиха:

Име на производот : пловечки прекинувач; максимален контакт рејтинг : максимален контакт рејтинг; 10w : 10 W; максимален прекинувач Напон : 100 V DC. Максимална струја на прекинувачот : 0,5 а; максимален напон на дефект : 220 V DC; максимална струја на носење : 1,0 a; максимална отпорност на контакт : 100 Mohm. Температура Рејтинг : -30~ +125 степен; плови топката материјал : ПП; плови тело материјал : нерѓосувачки челик. Дијаметар на конецот : 10 мм / 0,39"; должина на прекинувачот (нишка не е вклучена) : 150мм/5,9"; Должина на кабелот : 30см/11,8. Боја : црна тежина : 75ГР; содржина на пакетот : 1 лебдечки прекинувач. Пливачки прекинувач е уред што се користи за чувство на нивото на течност во резервоарот. Прекинувачот може да активира пумпа, индикатор, аларм или друг уред. Користете ги со хидропоника, резервоар за солена вода, резервоар за слатководни води, градинарство, аквариуми за контрола на главата за напојување, чинии за миленичиња, резервоари за риби, филтрација, греење, пумпи, езерца, аларми во подрумот, чамци, садови за одвод на климатизација, подлошки под притисок, машина за чистење теписи, Релјефен аквариум, контрола на течности, машини за мраз, саксии за кафе, морски, автомобилски, автомобили, тропски резервоари за риби, испарувач калеми, кондензација линија, во релеи, или она што некогаш вашиот проект може да биде.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата