Уличен Борец IV [Преземи]

Уличен Борец IV [Преземи]

Достапно за вашата нарачка
DEN 539.20
Залиха:

Нови специјални потези кои ја надминуваат најлудата фантазија на Секој Уличен борец, вклучувајќи Напади На Фокус, Супер Комбинации и Ултра Комбо системот поттикнат од одмазда. Традиционален " 2д " Уличен Борец игра со шест копчиња. Нови Борбени Карактеристики : Напади На Фокус И Ултра Комбинации Иако Уличниот Борец IV е дизајниран да црпи многу од минатите карактеристики на играта во својата историја на франшиза, тој нуди неколку неверојатни нови опции за игра. Погледнете поголеми. Правилно користени, Нападите со Фокус овозможуваат огромна флексибилност за време на борбата и се крајниот резултат на напорите на тимот за развој на играта да се развива борба далеку од крутото меморирање на поставените комбинирани обрасци, давајќи им на играчите слобода да бидат креативни против противниците. Само неколку од нив вклучуваат : Авел овој млад француски амнезијак потекнува од мешани боречки вештини и платеничка позадина и е посветен на бркање по остатоците од Шадалу. Погледнете поголеми.0 c (Или Повисок) Компатибилен Влезен Уред : Тастатура, Глувче И/Или gamepadkeyboard, Глушец И/Или Gamepad Друго : ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈА ПОТРЕБНА ЗА ОНЛАЈН ИГРА. Игри За виндоус во живо онлајн поддршка. Другата нова борбена карактеристика се новите потези со напојување наречени Ултра Комбинации.0 Или Повисока Компатибилна, Nvidia Geforce6600 Серија, ATI Radeon(TM) X1600 Или Повисока Или Повисока, Vram : 256mb или повисок звук : Directsound Компатибилен, Directx 9.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата