Универзитетска четка Винзор и Newутн, серија 233 рунда, Ш #8

Универзитетска четка Винзор и Newутн, серија 233 рунда, Ш 8

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

За фини детали линии и миења. Доволно вкочанет за употреба со течности масла и акрилици, но сепак доволно меки за употреба со акварел. Целиот опсег на екстремно разноврсни бели синтетички четки. Полиестерските нишки нудат одлично задржување на пролетта и формата и мазни ознаки за четки. Универзитетот е низа четки за бели полиестерски уметници со карактеристични црвени рачки со бело вртење. Доволно вкочанет да се користи со течности масла и акрилици, но сепак доволно меки за употреба со бои на вода, универзитетот е оригинален опсег на сите намени. Нежните полиестерски влакна прават мазни ознаки во споредба со косата од свињи. Тие се исто така погодни за широк спектар на занаетчиски апликации. Нивната ниска цена ја прави оваа четка корисна за почетници, студенти и професионалци кои сакаат ефтина опција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата